افزایش اجاره در تمدید قرارداد‌ها محدود می‌شود
کد خبر: 1008031
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004EEZ
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۸
دولت مصمم به نرخ‌گذاری در بازار اجاره است
معاون دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: تعیین نرخ مشخص برای تمدید قرارداد‌های اجاره از دیگر راهکار‌های دولت به منظور کنترل قیمت بازار اجاره است.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: علی قائدی، معاون دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در گفتگو با فارس درباره برنامه‌های دولت به منظور ساماندهی بازار اجاره اظهار داشت: دولت براساس دستور رئیس‌جمهور قصد ورود به بازار مسکن به منظور ساماندهی این بازار را دارد. در همین راستا کارگروه‌های متعددی تشکیل شده که تنظیم بازار اجاره را دنبال می‌کنند.

اعطای ودیعه مسکن

قائدی در تشریح برنامه وزارت راه و شهرسازی، این برنامه‌ها را به دوسته کلی کوتاه‌مدت و بلندمدت تقسیم کرد و در بیان راهکار‌های کوتاه‌مدت گفت: اعطای تسهیلات کمک ودیعه مسکن برای خانواده‌های مستأجر کم‌درآمد که در واحد‌های مسکونی کوچک متراژ زندگی می‌کنند، جزو برنامه‌های کوتاه‌مدت دولت به منظور ساماندهی بازار اجاره تلقی می‌شود.

وی در پاسخ به این سؤال که کدام یک از خانوار‌ها شامل خانوار‌های ساکن در مسکن کوچک متراژ می‌شوند، گفت: خانوار‌هایی که در خانه‌های مسکونی مطابق الگوی مصرف و کمتر زندگی می‌کنند، شامل تسهیلات می‌شوند که این الگو در شهر تهران ۷۵ متر و در سایر شهر‌ها ۱۰۰ متر برآورد می‌شود.

نرخ مصوب برای قیمت بازار اجاره

معاون دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، در توضیح دیگر راهکار‌های کوتاه مدت به منظور ساماندهی بازار اجاره تصریح کرد: دولت در حال مهیاکردن شرایطی است که طی آن، خانوار‌هایی که قرارداد اجاره آن‌ها در طول سال ۹۹ به اتمام می‌رسد، برای یک دوره یک ساله دیگر تمدید شود.

قائدی افزود: تعیین نرخ مشخص برای تمدید قرارداد‌های اجاره از دیگر راهکار‌های دولت به منظور کنترل قیمت بازار اجاره است.

وی با اشاره به نظر موافقان و مخالفان طرح تعیین نرخ مصوب برای قیمت اجاره بیان کرد: دولت با در نظرگرفتن مجموعه نظرات مطرح شده و به دلیل شرایط خاص بازار مسکن، مصمم به نرخ‌گذاری در بازار اجاره است و این امر در مجموعه وزارت راه و شهرسازی نهایی شده است.

معاون دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، ضمن اشاره به اقدامات بلندمدت نظیر پیگیری مبحث اجاره‌داری مسکن گفت: علاوه بر دلایل اقتصاد کلان، کمبود عرضه مسکن ملکی و استیجاری بر افزایش قیمت مسکن تأثیرگذار است.

وی با اشاره به اینکه دولت برای کنترل بازار اجاره تصمیم به راه‌اندازی سیستم اجاره‌داری حرفه‌ای دارد، گفت: این امر نیازمند اعطای مشوق‌های دولتی نظیر ارائه زمین به صورت اجاره ۹۹ ساله و اعطای تسهیلات به منظور ورود سرمایه‌گذاران است تا حوزه اجاره‌داری حرفه‌ای برا آن‌ها جذاب شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار