فؤاد ایزدی: نژادپرستی در امریکا ساختاری شده است
کد خبر: 1006539
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DqV
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۵
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با اشاره به اتفاقات اخیر در امریکا گفت: رسانه‌ها در امریکا اتفاقات را آنگونه که هست نشان نمی‌دهند و چیزی که ما از اعتراضات امریکا و برخورد با مردم می‌بینیم، درصد خیلی کمی از واقعیت‌های امریکاست.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش فارس، فؤاد ایزدی، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و کارشناس مسائل امریکا در نشستی که به همت انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علامه با عنوان «امریکا بدون روتوش» برگزار شد، با بیان اینکه نژادپرستی ساختاری، اختلاف طبقاتی و سیستم سرمایه داری موجب ایجاد مشکلاتی در امریکا شده و اعتراضات اخیر مردم این کشور هم تنها به دلیل بحث نژادپرستی نیست؛ گفت: ماجرای جورج فلوید جرقه‌ای برای آغاز اعتراض مردم بود. وی ادامه داد: سیاه‌پوستان در امریکا، چون بحث نژادپرستی را تجربه کردند در تجمعات حضور دارند، اما امروز یک تعداد سفیدپوست هم هستند که در اعتراضات سیاه‌پوستان را همراهی می‌کنند و طیف‌های مختلف دیگر هم در تجمعات در امریکا دیده می‌شوند. این استاد دانشگاه تصریح کرد: امروز یک عده از معترضین در امریکا می‌خواهند مصونیتی که برای پلیس در این کشور وجود دارد برداشته شود؛ برخی‌ها هم در این تجمعات به دنبال اسقاط نظام حاکم در امریکا هستند و متوجه هستند تا سیستم حاکم در امریکا وجود دارد مشکلات حل نخواهد شد.
ایزدی در ادامه تأکید کرد: ترامپ پیرمردی پرحاشیه و یک شخصیتی است که دنبال دو قطبی کردن جامعه است؛ اما این اعتراضات فقط مختص به دولت ترامپ نیست و در دوران اوباما نیز اعتراضاتی وجود داشت. اوباما هم نه تنها مشکل نژادپرستی را حل نکرد بلکه این وضعیت بدتر هم شد. این کارشناس مسائل امریکا با بیان اینکه تنش‌های نژادی در امریکا دارد به یک سری دعوا‌های سیاسی عمیق تبدیل می‌شود، تأکید کرد: امروز می‌بینیم برخی در امریکا در کنار اعتراضات بحث اعتصاب را هم مطرح می‌کنند این موضوع چیزی است که کمتر در امریکا دیده شده و نشان می‌دهد موضوع یک موضوع جدی است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار