پایگاه مردمی لیبرال دموکراسی ضعیف شده است
کد خبر: 1006503
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Dpv
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۳۰
دبیرکل مجمع جهانی صلح اسلامی:
دبیرکل مجمع جهانی صلح اسلامی با بیان اینکه پایگاه مردمی لیبرال دموکراسی در سطح جهان و حتی در خود غرب ضعیف شده است، گفت: بیداری ملت‌ها اکنون به یک خیزش عمومی برای ایجاد تغییرات اساسی در نظم کنونی جهان تبدیل شده است.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: داوود عامری در گفتگو با ایرنا خاطرنشان کرد: اعتراضات امریکا ریشه در بی‌عدالتی تاریخی در این کشور دارد و گرچه نارضایتی‌ها در این کشور ابعاد مختلفی دارد، اما تبعیض نژادی و آپارتاید یکی از ریشه‌های این وضعیت است. وی با بیان اینکه امریکا سال‌هاست در پوشش نوعی دموکراسی‌گرایی و حقوق بشر تبلیغاتی، مسائل درونی جامعه خودش را پنهان کرده، تصریح کرد: مرگ جرج فلوید سیاهپوست امریکایی به دست پلیس این کشور از چهره درونی امریکا پرده برداشت و این حادثه عمق فاجعه را در ایالات متحده به مردم جهان نشان داد.

دبیرکل مجمع جهانی صلح اسلامی، بی‌عدالتی را یکی از دلایل وضعیت کنونی در ایالات متحده دانست و افزود: دلیل سرایت این شعار‌ها از امریکا به اروپا و کپی‌برداری از آن در دیگر کشور‌های غربی این است که کل نظام غرب با آسیب‌های جدی و پیچیده ناشی از بی‌عدالتی روبه‌رو است. عامری تصریح کرد: هنوز در بعضی دانشگاه‌های اروپا و امریکا مظاهر برده‌داری تبلیغ می‌شود و هنوز مجسمه برده‌داران بزرگ در این کشور‌ها سرپاست که خود نشان می‌دهد چقدر مشکلات عمیق و ریشه دار است. وی با بیان اینکه مرگ فلوید یک مرگ نمادین بود، خاطرنشان کرد: عدالت گمشده گفتمان بشریت است و تحقیقات انجام شده در مطالعات فرهنگی به خوبی غفلت همه ملت‌ها از این موضوع را نشان می‌دهد. این کارشناس مسائل بین‌المللی تصریح کرد: عدالت یکی از مفاهیم ارزشمند انسانی است که در آموزه‌های دینی همه ادیان و ملل بوده و متأسفانه منافع قدرت‌های بزرگ این خواست بشری را به حاشیه برده و جوامع بشری را دچار آسیب جدی کرده است. عامری، عدالتخواهی را نیاز بشر امروز در همه عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی ارزیابی کرد و گفت: بشر بیدارتر و آگاه‌تر شده و هر وقت فرصت می‌کند تا مطالباتش را بگوید پرچم عدالتخواهی برمی‌دارد. دبیرکل مجمع جهانی صلح اسلامی، جامعه امریکا را جامعه‌ای فاقد صلح عادلانه ارزیابی کرد و افزود: بسیاری از دولتمردان امریکا فکر می‌کردند که در جامعه‌ای آرام و بدون مسئله زندگی می‌کنند، اما حوادثی مثل مرگ جرج فلوید نشان می‌دهد که این جوامع با چه مشکلات بزرگی روبه‌رو هستند.

عامری با اشاره به جایگاه صلح در گفتمان اسلامی گفت: در گفتمان اسلامی صلح معتقدیم صلح باید توأم با عدالت باشد و اگر صلح ریشه در عدالت نداشته باشد، اساساً پایدار نخواهد بود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار