کمبود ۱۲ هزار نیرو در آموزش و پرورش استثنایی
کد خبر: 1006432
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Dom
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۴
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی از کمبود ۱۲ هزار نیرو در این سازمان خبر داد و گفت: با توجه به تخصصی بودن این نیرو‌ها نسبت به آموزش و پرورش عادی و پایین بودن تراکم استاندارد کلاسی، تأمین این میزان نیرو بسیار مشکل است.

سرویس اجتماعی جوان آنلاین: سید جواد حسینی رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در نشست مشترک با معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش که در راستای بررسی مشکلات دانش‌آموزان با نیاز‌های ویژه تشکیل شد، اظهار کرد: این سازمان تخصصی‌ترین بخش وزارت آموزش و پرورش است، زیرا در کنار آموزش و پرورش دانش‌آموزان با نیاز‌های ویژه، بحث توانبخشی این دانش‌آموزان را نیز پیگیری می‌کند.

وی از کمبود ۱۲ هزار نیرو در آموزش و پرورش استثنایی خبر داد و تصریح کرد: با توجه به تخصصی بودن این نیرو‌ها نسبت به آموزش و پرورش عادی و پایین بودن تراکم استاندارد کلاسی، تأمین این میزان نیرو بسیار مشکل است.

حسینی با بیان راهکار‌های جبران بخشی از کمبود نیروی انسانی، گفت: اختصاص سهمیه ویژه در آزمون استخدامی، استفاده از ۵۰۰ نیروی طرحی متخصص توانبخشی، استفاده از سرباز معلم، معلم تمام‌وقت و حق‌التدریس، نیرو‌های خرید خدمات و استمرار خدمت بازنشستگان از جمله راه‌های جبران بخشی از کمبود نیروی انسانی است.

وی بر احیای امتیازات قانونی نیرو‌های آموزش و پرورش استثنایی تأکید و عنوان کرد: افزایش امتیاز حق شغل و شاغل کارکنان، سنوات ارفاقی مشترکین صندوق تأمین اجتماعی، پرداخت مطالبات ناشی از اعمال ضریب ۱.۲ کارکنان آموزش و پرورش استثنایی از جمله موارد قانونی است که نیازمند پیگیری است.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار