موافقت با رویکرد طرح موضعی باز آفرینی محور فدائیان اسلام
کد خبر: 1005985
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DhZ
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۵
در کمیسیون ماده پنج صورت گرفت:
جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران به ریاست پیروز حناچی شهردار تهران با حضور اعضاء، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شـــهر تهران، عبدالرضا گلپایگانی معاونت شهرسازی و معماری و علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج تشکیل و با رویکرد طرح موضعی باز آفرینی محور فدائیان اسلام موافقت شد.
به گزارش جوان آنلاین به نقل از روابـــط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج درباره این جلسه گفت: طرح موضعی " باز آفرینی محور فدائیان اسلام " مورد رسیدگی قرار گرفت و با توجه به توضیحات مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران و مشاور تهیه کننده طرح، رویکرد طرح مورد تأیید قرارگرفت؛ البته قرار شد کلیات طرح، پهنه بندی و ضوابط و مقررات مربوطه در کار گروه فنی کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار گرفته و جمع بندی نتیجه به کمیسیون منعکس شود.

وی در خصوص جزئیات این طرح گفت: مختصات طرح، شامل محدوده‌ای به وسعت ۵۳۷ هکتار، در بخش‌هایی از مناطق ۱۲، ۱۵، ۱۶ و ۲۰ می‌باشد که در حال حاضر غالب محدوده طرح، متشکل از انبار‌ها و کارگاه‌های صنعتی خرد قدیمی و بعضاً رها شده می‌باشد.
اشراقی افزود: سهم کاربری مسکونی در محدوده فوق اندک بوده به طوری که از لحاظ دانه بندی حدود ۸۰ درصد قطعات مساحتی بیش از ۲۰۰۰ متر مربع دارند؛ از این جهت طرح موضعی "باز آفرینی محور فدائیان اسلام" درصدد تبدیل محور فدائیان اسلام به خیابانی کامل، سرزنده و پویا می‌باشد.
رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج گفت: اجرای این طرح می‌تواند زمینه ساز تحقق رویکرد کلان بازآفرینی شهری باشد و مرکز تاریخی شهر تهران را به مرکز تاریخی شهـــــرری پیوند دهد؛ از این حیث بر ارتقـــــاء سرزندگی، تجــــــدید حیات اجتماعی – اقتصادی این محور و افزایش تحقق پذیری طرح همراه با توسعه سهم سکونت تأکید ویژه‌ای شده است.

وی بیان کرد: در ادامه جلسه طرح احداث یک بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی واقع در منطقه ۵ مورد تأیید قرار گرفت؛ همچنین اصلاح طرح موضعی دره حسنک در محدوده‌ای به وسعت ۱۴۳ هکتار واقع در منطقه ۲ نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت که ادامه کار به جلــــــسه آتی موکول شد.

اشراقی در پایان گفت: با عنایت به اینکه از مصوبات بلند مرتبه شهر تهران توسط کمیسیون حدود ۴ سال گذشته، پس از توضیحات معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران مقرر گردید در کلیه مصوبات موردی بلند مرتبه شهر تهران که پس از ابلاغ طرح تفصیلی به تصویب کمیسیون ماده پنج رسیده است، مهلت اخذ پروانه ساختمانی در این موارد تا پایان سال ۱۳۹۹ در نظرگرفته شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار