نهاده های دامی حمایتی در بین کشاورزان خلخال توزیع شد
کد خبر: 1004569
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DKj
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۹
مدیرجهاد کشاورزی خلخال:
مدیرجهاد کشاورزی خلخال گفت: برای حمایت از بهره برداران بخش کشاورزی در منطقه مقدار قابل توجهی نهاده های دامی حمایتی در بین کشاورزان این شهرستان توزیع شد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، بهبود علیزاده در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سال زراعی 98-99 بیش ‌از بیش از 700 تن انواع کود شیمیایی و  بذر اصلاح شده گندم، جو و حبوبات در بین کشاورزان  این شهرستان توزیع شده است.

وی تصریح کرد: نهاده‌های دامی توزیع شده در بین کشاورزان شامل 473 تن کود ازته ،117 تن کود فسفاته ،20 تن کود تپاله ،100 تن بذر اصلاح شده گندم ،2 تن بذر اصلاح شده جو ،یک تن بذر اصلاح شده نخود ،یک تن بذر عدس و500 هزار کیلو بذر اصلاح شده علوفه می‌باشد که با قیمت یارانه ای در اختیار تولید کنندگان بخش کشاورزی این شهرستان  قرار گرفته است.

مدیرجهاد کشاورزی خلخال اضافه کرد: همچنین در راستای حمایت از دامداران و تولیدکنندگان بخش دام  مدیریت جهاد کشاورزی خلخال اقدام به توزیع 2 هزار و 150 کیلوگرم سبوس گنم ،600 تن جو خوراک دام ، 200 تن ذرت خوراکی دام، 70 تن سویا و نیز 800 تن شکر برای استفاده زنبورداران این شهرستان کرده است.

علیزاده گفت: در سال زراعی 98-99 از مجموع اراضی مستعد برای کشت پاییزه خلخال 12 هزار و 300 هکتار زیرکشت غلات و حبوبات رفته که این میزان در مقایسه با سال زراعی قبل 20 درصد افزایش نشان می‌دهد.

وی اظهارداشت: از این میزان 9 هزار و 200 هکتار به کشت گندم پاییزه ،2 هزار و 500 هکتار برای کشت جو پاییزه ، 200 هکتار برای کشت نخود و 400 هکتار به کشت عدس از سوی کشاورزان غلات و حبوبات کار این شهرستان اختصاص داده شده است.

مدیرجهاد کشاورزی خلخال بیان ‌کرد: برای حمایت از کشاورزی منطقه و افزایش راندمان تولید و همچنین کاهش تلفات محصولات کشاورزی در سال جاری 100 تن بذر اصلاح شده غلات از نوع بارانو اذر و همچنین سه تن بذر اصلاح شده حبوبات با ارقام جدید پربازده و کم‌تلفات در اختیار کشاورزان غلات و حبوبات کار قرار گرفته است.

وی افزود: نتیجه اجرای طرح‌های ترویجی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان از جمله برگزاری دوره‌های آموزشی ، ارائه مشاوره‌های کارشناسی و پرداخت تسهیلات بانکی ارزان ‌قیمت به کشاورزان منطقه افزایش 35 درصدی سطح زیرکشت محصولاتی همچون زعفران ، 50 درصدی گل محمدی و 40 درصدی بادام زمینی در سال جاری بوده است.

علیزاده اجرای طرح احداث سیلوی 30 هزار تنی گندم در خلخال را از جمله پروژه‌های عمرانی مهم  این شهرستان ذکر کرد که با بهره‌برداری از آن یکی از اهداف  پدافند غیرعامل و ذخیره‌سازی گندم مورد نیاز منطقه محقق خواهد شد.

وی با بیان اینکه مشکل تخصیص آب برای اجرای پروژه شهرک گلخانه‌ای روستای طولش از سوی شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل برطرف شده، از تخصیص 15 میلیارد ریال برای اجرای زیرساخت‌های این شهرک خبر داد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار