خوشگذرانی میلیاردی با دستبرد به خانه‌های مردم
کد خبر: 1001575
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004CYR
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۵
سارق حرفه‌ای که با همدستی یکی از دوستانش به خانه‌های غرب تهران دستبرد زده و پول میلیاردی به جیب زده‌اند می‌گوید برای خوشگذرانی از دیوار خانه‌های مردم بالا می‌رفت.
سرویس حوادث جوان آنلاین: سردار علیرضا لطفی رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در توضیح پرونده گفت: اواخر بهمن‌سال گذشته مردی با مرکز فوریت‌های پلیس‌۱۱۰ تماس گرفت و گزارش یک سرقت را اعلام کرد. او گفت که در نبود او و اعضای خانواده‌اش سارق یا سارقان به خانه دستبرد زده و پول و طلاهایشان را سرقت کرده‌اند. لحظاتی بعد از آن بود که تیمی از مأموران کلانتری‌۱۳۹ مرزداران در محل حاضر شدند. بعد از تأیید خبر و انجام تحقیقات اولیه پرونده به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه‌۳۴‌تهران در اختیار تیمی از کارآگاهان اداره هفدهم پلیس‌آگاهی تهران قرار گرفت. شاکی در توضیح بیشتر ماجرا گفت: خانه ما در طبقه اول ساختمانی مسکونی در خیابان آفتاب است و ساعت‌۹ شب وقتی همراه خانواده‌ام به خانه برگشتیم متوجه شدیم که در ورودی آپارتمان تخریب شده و لوازم خانه هم به هم ریخته است. فهمیدیم که دزد به خانه زده است و مقداری پول و طلا به ارزش ۵۰۰‌میلیون تومان سرقت شده است.

بعد از حضور کارآگاهان پلیس در محل و بررسی دوربین‌های مداربسته تصاویر سارقان که دو مرد جوان بودند به دست آمد. تحقیقات همچنین نشان داد که سارقان با یک خودروی سواری‌پژو‌۲۰۶ از محل گریخته‌اند. بعد از به دست آمدن این سرنخ مأموران با بررسی شماره پلاک خودرو موفق شدند مالک آن را که مردی ۳۰‌ساله به نام بابک بود، شناسایی کنند. بررسی سوابق بابک نشان داد که او از مجرمان سابقه‌دار است که بار‌ها به اتهام سرقت از منازل بازداشت شده و به زندان افتاده است.

در شاخه دیگری از تحقیقات مخفیگاه بابک در محله نظام‌آباد شناسایی و متهم ۲۴‌فروردین‌ماه بازداشت شد. مأموران پلیس در بازرسی از مخفیگاه متهم مقدار زیادی از لوازم سرقتی که در سقف کاذب سرویس بهداشتی جاساز شده‌بود، کشف کردند.

بابک در اولین بازجویی‌ها سرقت را انکار کرد، اما یک هفته بعد در بازجویی‌های فنی به سرقت‌های سریالی با اعتراف دوست ۳۳‌ساله‌اش فرزاد اعتراف کرد.

بابک در توضیح شیوه سرقت‌شان هم گفت: من و فرزاد در اولین ساعات شب در محله‌های غرب و شمال شهر پرسه می‌زدیم و خانه‌های خالی را شناسایی می‌کردیم. بعد از اطمینان از نبود صاحبخانه با تخریب در ورودی وارد شده و بعد از سرقت فرار می‌کردیم. اموال سرقت‌شده را هم در یکی از شهر‌های مرکزی به فروش می‌رساندیم. بابک گفت: در مدتی کوتاه موفق شدیم با دستبرد به شش خانه ۲ میلیارد تومان پول به جیب بزنیم و با پول‌ها خوشگذرانی کنیم.

سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس‌آگاهی تهران بزرگ گفت: بابک در بازجویی‌ها به سرقت‌های سریالی اعتراف کرده است و در حال حاضر ارزش مالی پرونده ۲ میلیارد تومان است. وی گفت: تحقیقات از متهم برای کشف جرائم بیشتر در اداره‌هفدهم پلیس‌آگاهی تهران ادامه دارد. سردار لطفی همچنین گفت: بررسی‌ها برای بازداشت همدست متهم نیز ادامه دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار