«عيسي» افتخار
روستاي «طول‌لات» بود
شهيد عيسي ابراهيمي از شهداي دفاع مقدس است كه سال 1345 در خانواده‌اي متدين در روستاي طول لات از توابع رودسر به دنيا آمد و 17 مهرماه 1362 نيز در منطقه كامياران به شهادت رسيد.
اگر مي‌ماند تكليف‌گرايي او را به سوريه مي‌كشاند
گفت‌و‌گوي «جوان» با همسر شهيد «ابوالقاسم بزاز» از مبارزان انقلاب و محافظ حضرت امام(ره)
شهيد ابوالقاسم بزاز از اولين شهداي شهرستان بابل است كه با سال‌ها مجاهدت در راه نهضت امام خميني(ره) به فيض شهادت نائل آمد. ميدان كياكلاي بابل به نام اين شهيد عزيز مزين شده است.
مظلوميت بي‌پايان خانواده شهداي فاطميون
بارها و بارها مظلوميت شهداي مدافع حرم فاطميون به مردم و مسئولان گوشزد شده است. رزمندگان مخلصي كه همگي دو غربت را در زندگي‌شان تجربه مي‌كنند.
مي‌گفت با اين وضع سوريه نمي‌توانم به زندگي خودم فکر کنم
گفت‌وگوي «جوان» با برادر شهيد رضا ميرزايي از شهداي فاطميون
قطعاً بارها از مجاهدت‌هاي لشكر فاطميون شنيده‌ايد. شمار زيادي از آنها جوانان غير نظامي هستند كه نه از سر اجبار بلكه به خاطر اعتقاداتشان رخت نظامي بر تن مي‌كنند و وارد جنگي تمام‌عيار مي‌شوند
آزاده‌اي كه مفهوم اسارت را تغيير داد
معرفي كتاب «علي فرعون، تكاور كُرد»
مرحوم «علي نجفي» آزاده‌اي بود كه پيش از شروع رسمي جنگ تحميلي‌ به اسارت نيروهاي ارتش بعثي درآمد و 11 سال در اسارت از او چهره‌اي مشهور در ميان آزادگان ساخت.
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی:
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره فرارسیدن اربعین حسینی و روز حماسی 13 آبان و تأکید بر اینکه استکبار ستیزی ملت ایران ریشه در فرهنگ ایثار و شهادت دارد گفت: معرفی ایثارگری‌های دانش آموزان شهید در مسیر پیروزی انقلاب اسلامی و در 8 سال دفاع مقدس به نسل جدید ضروری است.
بازخواني جنايت اسراي بعثي در اردوگاه گرگان
حزب بعث عراق در تاريخ معاصر ما ايراني‌ها معاني بسياري دارد؛ شنيدن نام اين حزب مترادف با وحشيگري، جنگ‌طلبي، تندروي و تعصب است. البته كه حساب مردم عراق از اين قشر جداست و بعثي‌ها را بايد فرقه‌اي منحرف بدانيم كه...
نگذاريد شهداي مدافع حرم فراموش شوند
گفت‌و‌گوي «جوان» با پدر شهيد مدافع حرم لشكر فاطميون مصطفي حصاري
براي نوشتن ليد مطلب شهيد حصاري به دنبال جملاتي بودم كه بتواند حق كلام را نسبت به او ادا كند. توجهم به ديدار پدر شهيد مصطفي حصاري با امام خامنه‌اي معطوف شد. ديداري كه به گفته پدر شهيد حالا ديگر بهترين خاطره زندگي‌اش قلمداد مي‌شود.
دومین سالگرد پاسدار مدافع حرم روح الله قربانی فردا پنجشنبه یازدهم آبان ماه در بهشت زهرا(س) تهران برگزار می شود.
زندگي عاشقانه يكي از سربازان گمنام امام زمان(عج)
معرفي كتاب «صبرانه» زندگينامه داستاني شهيد غلامرضا معيني كربكندي
جمع‌آوري و نگارش زندگينامه شهدا در قالب كتاب، امروز به عنوان يكي از گونه‌هاي برتر نوشتاري در حوزه دفاع مقدس مطرح است.
۴