درک عمیق شهدای مدافع حرم از واژه جهاد و شهادت
شهادت را لیاقت لازم نیست، معرفت لازم است، منتهای آرزوی هر انسانی رسیدن به کمال است که راه گریز و سریع آن جهاد در راه اوست که هر کس نتواند این نانوشته را خواند و آن را تفسیر کند
خاطراتی از دانشجوی شهید هدایت‌الله طیب که از امریکا به جبهه‌های جنگ رفت
وقتی یک دختر آمریکایی از رفتار هدایت خوشش آمد، به او پیشنهاد ازدواج داد. هدایت خیلی سرخ شد و پیش من آمد و گفت: خواهر به او بگو که خانواده‌ام دختر یکی از فامیل‌مان را از بدو تولد برایم «ناف‌برون» کردند. می‌خواهم با او ازدواج کنم. من هم این موضوع را به دختر امریکایی گفتم و ایشان هم پذیرفتند. خانم‌های امریکایی وقتی به هدایت می‌رسیدند و می‌خواستند به او دست بدهند، دکمه آستینش را باز می‌کرد تا شاید لبه آستینش را بگیرند
مراسم وداع با پیکر 72 شهید گمنام دفاع مقدس از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می گردد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی:
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور پیامی درگذشت حاجیه خانم «صدیقه مظاهری» مادر بزرگوار شهیدان معظم «رحیم و محمدرضا باقری سنجانی» و «امرالله صیدی دینه کبودی» را تسلیت گفت.
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: امروز در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم و باید با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که در واقع همان فرهنگ عاشورای حسینی (ع) است، همچنان این انقلاب را تداوم ببخشیم، زیرا فرهنگ عاشورایی عامل بقای انقلاب اسلامی است.
خاطره خواهر شهید هوشنگ خانی از آخرین دیدار با برادرش
هنوز در و دیوار خانه‌های آبادان بوی دلتنگی می‌دهد و مملو از خاطرات فراموش‌ناشدنی شهدا است. خاطراتی که باید از قفس سینه‌ها برون آید و برای آیندگان به یادگار بماند.
همسر شهید «احمد گودرزی» از دلدادگی‌های یک مدافع حرم می‌گوید
سرهنگ پاسدار احمد گودرزی یکی از مدافعان حریم اهل بیت بود که اسفند ۱۳۹۴ در سوریه به شهادت رسید. از این شهید بزرگوار دختری به یادگار مانده است که زمان شهادت پدرش ۴۳ روزه بود.
رفاقت مردان بزرگ مثل کوه استوار و برقرار است. باد و باران و توفان خللی در آن ایجاد نمی‌کند و نمی‌گذارد این کوه‌های پرابهت از هم جدا شوند. مردان وقتی پای رفاقت واقعی و حقیقی به میان آید، جانشان را هم پای رفاقت‌شان می‌گذارند.
مدیرکل امور ورزشی و اردویی بنیاد شهید و امور ایثارگران آخرین اقدامات و برنامه‌های بنیاد برای اعزام جانبازان اعصاب و روان به اردوهای مختلف را تشریح کرد.
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور پیامی درگذشت حاجیه خانم «مهتاب نوها» مادر بزرگوار شهیدان معظم «رجب، علیرضا و حسین ذاکر امام رضا» را تسلیت گفت.
۳