گفت‌وگوی «جوان» با بانوی انقلابی که مادر یک شهید و 2 جانباز است
فعالیت‌های محمدرضا در اواخر پیروزی انقلاب علنی شد. با این وجود همسرم تفکرات ما را قبول داشت و به لحاظ اعتقادی همراه ما بود هرچند برای او با آن مسئولیتی که در ارتش داشت خطرناک بود، اما با این حال خودش هم مقید بود.
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی:
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از پیگیری رهنمود رهبر معظم انقلاب در مورد عدم یکسان‌سازی مزار شهدا و حفظ هویت و شکل طبیعی گلزارهای مطهر شهدا خبر داد.
آخرین گفت‌وگو با محمدکاظم توحیدی؛ جانبازی که دوم بهمن ۹۷ به قافله شهیدان پیوست
سال ۷۰ ازدواج کردم و همسرم را از یک خانواده مذهبی انتخاب کردم. در واقع ایشان مرا انتخاب کردند. بار‌ها و بار‌ها دچار بحران‌های جسمی شدم و به خانمم التماس کردم برود، ولی ایشان با جان و دل تا الان ماند و بچه‌های‌مان را بزرگ کرد. الحمدلله دو فرزند دارم که مثل دسته گل هستند.
گفت‌وگوی «جوان» با برادر شهید مسعود نعیمی از نخستین شهدای سپاه
نگاهی به کارنامه ۲۷ فرمانده جوان جنگ تحمیلی
به احترام مشی و مرامی که این روزها به آن نیاز داریم و بهتر اینکه رشادت‌هایشان را برای خودمان مرور کنیم. به احترام همت، باکری، باقری، کاوه و تمام فرماندهان جوانی که برای وطن جنگیدند و پیروز شدند؛ به مناسبت سالروز شهادت حسن باقری حماسه‌سرایی فرماندهان جوان جنگ را مرور می‌کنیم.
گفت‌وگوی منتشر نشده از مرحوم سردار مهدی صابونی در خصوص قدرت فرماندهی و تأثیرگذاری شهید باقری در دفاع مقدس
یکی از مهم‌ترین خصوصیاتی که از شهید باقری می‌شناختم دیدگاه عمیق ایشان نسبت به افراد بود. افرادی که برای تشکیلاتشان انتخاب کرده بودند بهترین نفرات بودند. شهید مهدی زین‌الدین نمونه‌اش است که بعد‌ها به فرماندهی لشکر ۱۷ علی بن ابیطالب (ع) رسیدند.
2 شهید همنام از دو نسل متفاوت با سرنوشتی یکسان
شهید هاشمی‌نسب و شهید سالخورده سرنوشتی شبیه هم داشتند. عمرشان در راه مبارزه و جهاد گذشت و خالصانه و عاشقانه در راهشان خدمت می‌کردند. روز‌های هر دو محمدتقی با آرزوی شهادت گذشت و در آخر هر دو با شهادت رستگار شدند.
در نشست «تاریخ زنده» مطرح شد؛
عزیزی: تاریخ شفاهی ایرانی محصول انقلاب اسلامی است
حجت‌الاسلام محمدحسن کاویانی‌راد:
رئیس کارگروه ایثار و شهادت ستاد مرکزی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برنامه‌های این کارگروه را برای بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تشریح کرد.
۳