نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در سفر به استان اصفهان با خانواده‌های شهدای حمله تروریستی به اتوبوس حامل پرسنل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سیستان و بلوچستان دیدار و گفت‌وگو کرد.
گفت‌وگوی «جوان» با مادر شهید ابوالحسن احمدی
تنها فرزند شهید وقتی به دنیا می‌آید که پدرش به شهادت رسیده بود. پسرم وقتی که برای بار آخر به جبهه می‌رفت، همسرش هفت ماهه باردار بود. دو ماه بعد از آنکه حسن مفقود شد، پسرش به دنیا آمد. پیکر پسرم 12 سال بعد تفحص و شناسایی شد.
گفت‌وگوی «جوان» با طوعه احمدی، همسر آزاده و از زنان انقلابی بیرجند
موقعی که تبادل اسرا انجام شد، همسرم جزو گروه‌های دوم بودند که به ایران برگشت. اول برای دخترم قبول کردن وجود پدرش سخت بود. می‌توانم بگویم خیلی سخت. چند ماهی طول کشید تا او را قبول کند. چهره‌ای که از عکس پدرش دیده بود با چهره‌ای که از پدرش بعد از اسارت می‌دید، تناقض داشت.
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور پیامی درگذشت مرحومه «حاجیه خانم معصومه نساجان» مادر گرامی «شهیدان معزز اسماعیل، حسین و حسن سلیمانیان» را تسلیت گفت.
گفت‌وگوی «جوان» با یکی از نیرو‌های ضد زره و از جانبازان عملیات والفجر ۸
درست است منطقه عملیاتی، جنوب کشور بود ولی شب‌ها هوا سرد و دریا مواج می‌شد. اگر برای یک لحظه آب سرد به صورتمان می‌خورد دچار شوک می‌شدیم حالا تصور کنید کاملاً بدن داخل آب سرد می‌رفت. هدف همه بچه‌ها پیروزی در عملیات بود و واقعاً کار سختی پیش‌رویشان بود. آن‌ها خودشان را برای شهادت هم آماده کرده بودند و می‌دانستند راه برگشتی وجود ندارد ولی باز با تمام قدرت عمل کردند.
خاطره شهیدی که زنده شد در گفت‌وگوی «جوان» با جانباز سعید رحیمی
خودم با همین چشم‌هایم دیدم که سید شهید شد. حالا می‌گفتند او زنده است! به عیادتش رفتیم و برایمان تعریف کرد که چطور برای مدتی در آمار شهدا بود و در سردخانه به هوش آمده. سید معادلات پزشکی را برهم زده بود.
گفت‌وگوی «جوان» با یکی از رزمندگان حاضر در عملیات فریبِ والفجر ۸
وقتی دستور عقب‌نشینی صادر شد همه ما شوکه شدیم. حتی یکی از مسئولان گردان از طریق بیسیم داد زد و به فرماندهان گفت: ما با تلفات زیادی اینجا را گرفتیم، چرا باید عقب نشینی کنیم؟ اما دستور قاطع بود و باید برمی‌گشتیم.
گفت‌وگوی «جوان» با همسر شهید سعدی عفیفی که در شب ۲۲ بهمن ماه ۵۷ به شهادت رسید
ساعت ۱۱ صبح جوانی در زد. پرسید اینجا منزل عفیفی است؟ گفتم بله. گفت: آقایی تیر خورده است و نشانی اینجا در جیبش بود. کاغذش هم خونی بود. سعدی همیشه آدرس خانه را در جیبش می‌گذاشت. گفتم الان حالشان چطور است؟ خودش آدرس را به شما داد؟ گفت: نه بیهوش بود و من از جیبش برداشتم. دیگر فهمیدم چه خبر شده است.
گفت‌وگوی «جوان» با فرمانده تیپ ۲ لشکر ۲۵ کربلا در عملیات والفجر ۸
در همان اولین ساعات عملیات کل خط در محدوده تعیین شده برای لشکر ۲۵ کربلا تصرف شد و بلافاصله لشکر‌های دیگر برای ادامه عملیات و تصرف پایگاه‌های موشکی حرکت کردند. یعنی در این عملیات هر سه مرحله پیش‌بینی شده برای شکستن خط اجرا شد و مراحل بعدی تعقیب دشمن و محاصره شهر فاو و بستن عقبه دشمن تا آب‌های خورعبدالله انجام گرفت
گفت‌وگوی «جوان» با فرمانده ناحیه مقاومت بسیج حبیب‌بن مظاهر در تشریح برنامه‌های دهه فجر و ایام فاطمیه
۱۳ بهمن ماه به همت حوزه ۲۵۱ یک تیم پزشکی متشکل از متخصص زنان، قلب، ارولوژی، چشم پزشکی و بیماری‌های عفونی در مسجد جامع ابوذر حضور یافتند و به ویزیت رایگان ۶۰۰ الی ۷۰۰ نفر از مردم منطقه پرداختند
۲