دفاع از حرم را 
به كار و درآمد خوب ترجيح دادند
گفت‌وگوي «جوان» با پدر شهيدان حسن و محمد قرباني از شهداي مدافع حرم لشكر فاطميون
يعقوب قرباني پدر دو شهيد مدافع حرم است. شايد تواضع و متانت پدر شهيدان را نتوان در قالب اين نوشتار به تصوير كشيد اما گويي پدر رنگ و بوي جهاد را از دوران دفاع مقدس و ورودش به ايران به يادگار داشت.
دعاي شهادتي كه در ديرالزور مستجاب شد
يادکردي از شهيد مدافع حرم عباس يعقوبي در گفت‌وگو با پدرش
« اگر مي‌خواهي در حق من دعايي كني فقط براي شهادتم دعاكن.» از افغانستان مهاجرت كرد و به ايران آمد اما وقتي صداي هل من معين امام زمانش را شنيد بارو بنه جهادش را بست و شد مدافع حرم.
اينجا كسي رفيق نيمه راه نمي‌شود
رفاقت شهداي مدافع حرم، ‌از خان طومان تا بوكمال
جبهه‌ها اين خاصيت را دارند كه افراد هم عقيده، همفكر و هم‌مسلك را با هم آشنا مي‌كند و زندگي تازه‌اي را برايشان رقم مي‌زند. هنوز بسياري از رزمندگان دفاع مقدس، دوست ديرينه‌اي از قديم با هم دارند و صحبت از خاطرات جبهه روح و جانشان را تازه مي‌كند.
مدیرکل تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران از صدور بلیط نیم‌بهای هواپیما برای ایثارگران از طریق سامانه شرکت هواپیمایی هما خبر داد.
دوران اسارت 4 نفر را باسواد كردم
گفت‌وگوي «جوان» با آزاده و جانباز دفاع مقدس مجيد دادگر
شايد‌ 24 تير ماه هر سال براي خيلي از ما يك روز عاد‌ي باشد‌ اما اين روز براي مجيد‌ د‌اد‌گر يك روز فراموش نشد‌ني است. روزي كه د‌اد‌گر مرگ را به چشم خود‌ د‌يد‌ و با خد‌ا و امام زمانش عهد‌ بست اگر از اين مخمصه جان سالم به د‌ر برد‌ نذري اد‌ا كند‌.
شهداي زندان آلواتان
 مظلوم‌ترين شهداي جنگ هستند
گفت‌وگوي «جوان» با خواهر و برادر شهيد محرمعلي‌مقدم
«به ياد‌ شهد‌اي غريب زند‌ان آلواتان». اين جمله پرمعني زير تصوير شهيد‌ مفقود‌الاثر محرمعلي‌مقد‌م به چشم مي‌خورد‌. مقد‌م يكي از اولين شهد‌اي محله جليلي تهران است كه خيلي زود‌ وارد‌ د‌فاع مقد‌س شد‌ و زود‌ هم آسماني شد‌.
15 سال حبس با اَعمال شاقه براي تهيه نقشه درسي!
گزارش «جوان» از وضعيت اسراي محكوم قضايي ايراني در عراق با نگاهي به كتاب « ما هشت نفر»
تا به حال كتاب‌هاي بسياري در مورد اسارت و برخورد نيروهاي عراقي با اسرا نوشته شده ولي در كمتر كتابي به موضوع اسراي محكوم قضايي پرداخته شده است. موضوع اسراي محكوم قضايي يكي از رخدادهاي مهم دوران اسارت به شمار مي‌رود كه شايد بسياري از آن بي‌خبر باشند.
حرف‌هاي خودماني واژه واژه دلتنگي دركنار شهدا
گزارش «جوان» از حال و هواي آخرين پنج‌شنبه سال در گلزار شهدا
پنج‌شنبه آخر سال دلت براي همه آنهايي تنگ مي‌شود كه بايد بهار را بي‌حضورشان آغاز كني. دلت براي مادربزرگ و پدربزرگ‌ها و از دست رفتگاني تنگ مي‌شود كه يك روز در كنارت بودند و امروز آثار خوبي‌ها و محبت‌هايشان را درفصول زندگي‌ات حس مي‌كني، اما...
امضای تفاهم نامه همکاری موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و ستادگردشگری شهرداری تهران
همزمان با چهارمین جلسه شورای راهبردی گردشگری موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، تفاهم نامه همکاری بین موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و ستادگردشگری شهرداری تهران به امضاء رسید.
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی تاکید کرد:
نماینده ولی‌فقیه، معاون رییس‌جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: باید با برنامه‌ریزی مناسب از نوآوری‌ها و خلاقیت‌های ایثارگران در زمینه‌های گوناگون برای برنامه‌های ترویجی استفاده کرد.
۵