محیط زیست
نوزدهمین جشنواره «گل و گلاب تهران» در ادامه فعالیتش به مدت ۲۰ روز در فرهنگ‌سرای فردوس برگزار می‌شود.
جوان آنلاین چالش تهیه غذا برای حیوانات را بررسی کرد
در حالیکه بخشی از جامعه با مشکلات اقتصادی فراوان دست و پنجه نرم می‌کنند، حامیان حیوانات از جیب خود برای تهیه غذای سگ و گربه‌های خیابانی هزینه می‌کنند و در صفحات مجازی شعار دلسوزی برای جامعه می‌دهند!
رئیس انجمن علمی مهندسی حرارتی و برودتی ایران در گفتگو با «جوان آنلاین» مطرح کرد؛
رئیس انجمن علمی مهندسی حرارتی و برودتی ایران، یکی از علل بارش‌های سنگین و وقوع سیل‌ها را استفاده بی‌رویه از سوخت‌های فسیلی و در نتیجه آن گرم شدن زمین می‌‌داند.
بررسی رخداد‌های زیست محیطی سال‌های اخیر و ارزیابی نحوه مدیریت بحران‌های طبیعی، لزوم تغییر در راهبرد‌های مدیریت بحران در کشور را ضروری می‌سازد.
رئیس واحد برنامه‌ریزی ستاد احیای دریاچه ارومیه در گفتگو با «جوان» خبر داد
چند روز قبل دو خبر مهم درباره دریاچه ارومیه منتشر شد. سخنگوی هیئت دولت از برکناری عیسی کلانتری، مدیر اجرایی احیای دریاچه خبر داد. معاون اجرایی رئیس‌جمهور هم اعلام کرد اساساً دولت‌ها در سه‌ماهه اول امکان تخصیص عمرانی ندارند، اما تا الان بالغ بر ۲۱۵‌میلیارد تومان تخصیص عمرانی به دریاچه ارومیه داده شده است و امیدوارم در آینده نزدیک مشکل دریاچه ارومیه حل شود
مصطفی مهران*
عملکرد ستاد احیای دریاچه ارومیه در گذشته به شکلی بود که اکنون با صراحت می‌توان گفت دو تالاب مهم کانی‌برازان و قره‌قشلاق قربانی برنامه‌های این ستاد شده‌اند.
فریاد بی‌صدای زمین
فرونشست زمین پهنه‌های وسیعی از کشور را درگیر و تمامی استان‌های کشور به جز گیلان با این مخاطره مواجه اند.
قانون هوای پاک زیر گردو غبار خاک می‌خورد
اخبار روز‌های اخیر حکایت از این دارد نشست‌های تخصصی داخلی و خارجی تداوم دارد و دولت برای حل معضل گرد و غبار گام‌های جدی برداشته است.