جامعه - محیط زیست
محیط زیست
شهردار تهران گفت: وضعیت آلودگی هوا به خاطر پدیده وارونگی است که هر ساله رخ می‌دهد و اگر باد بوزد وضعیت خوب می‌شود.
عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه طرح جدید ترافیک نتوانسته منجر به بهتر شدن وضعیت ترافیک و هوای پایتخت شود، گفت: آلودگی هوا افزایش پیدا کرده است.
در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوا مقرر شد بلیت اتوبوس و مترو از فردا تا پایان هفته، نیم بها شود و در مقابل ۵۰ درصد هزینه عوارض ورود به طرح ترافیک افزایش یابد.
تصویری از شدت باد در آتش سوزی کالیفرنیا را می‌بینید.
گزارش «جوان آنلاین» از به صدا درآمدن زنگ خطر تولید زباله در ایران
بر اساس آمار‌های منتشر شده، زنگ خطر تولید زباله در ایران به صدا درآمده است. آمار‌ها نشان می‌دهد که بسیاری از ایرانی‌ها اسراف‌کار هستند و چه در تولید ضایعات غذایی و چه سایر زباله‌ها رکورد شکسته‌اند.
مدیرکل مدیریت بحران مازندران با اشاره به کاهش محسوس دما از امشب در مناطق مختلف استان، گفت: بارش‌های سیل آسا در انتظار مردم مازندران است.
پژوهشگران دانشگاه کلمبیا نسبت به خشکسالی‌های جدید هشدار دادند
پژوهش دانشگاه کلمبیا بیشتر از آن جهت مورد توجه قرار گرفته که بر امکان تشدید وقوع این نوع ابرخشکسالی‌ها تاکید داشته و در این‌باره هشدار می‌دهد.
شاخص کیفیت هوای پایتخت روزانه ساعت ۱۱صبح اعلام می‌شود، اما از آنجا که آلاینده ازن صبح‌ها در حداقل ممکن است، در واقع در اعلام میزان واقعی این آلاینده مخفی‌کاری صورت می‌گیرد.
برنامه پرگار بی‌بی‌سی فارسی در تازه‌ترین نمایشش دستاورد‌های تمدنی ایران در حوزه‌های اجتماعی را به سخره گرفت. کارشناسان این برنامه با بی‌اطلاعی محض نسبت به موضوعات اجتماعی، به تخریب روند توسعه در کشور پرداختند؛ آن هم با سه دروغ شاخ‌دار!
شاهزاده چارلز، ولیعهد بریتانیا نسبت به وضعیت نگران‌کننده محیط‌زیستی کره زمین هشدار داده است. این در حالی است که نه تنها میزان آلودگی لندن از میانگین کل اتحادیه اروپا بالاتر است بلکه سازمان ملل به بریتانیا و همپیمان‌هایش در این زمینه هشدار داده است.