ملخ‌ها می‌توانند روزانه غذاى ٣٥ هزار نفر را بخورند! تا دیر نشده باید راه‌های تجربه‌شده را برای مقابله با ملخ‌ها به کار گیریم.
بعد از قریب به نیم قرن با بزرگترین سطح حمله ملخ به کشور مواجه شده‌ایم که در این میان ارضی استان هرمزگان با بیشترین میزان هجوم مواجه است.
دکتر سید ناظم السادات، استاد دانشگاه شیراز، طی یادداشتی ضمن هشدار درخصوص امکان وقوع آتش‌سوزی در جنگل‌ها در تابستان پیش‌رو از سوی دانشگاه شیراز اعلام آمادگی کرد تا در صورت توجه و واگذاری بودجه به این دانشگاه در پیش‌بینی و مهار بلایای طبیعی همکاری‌های مفید و پیشگیرانه‌ای به انجام رسانند.
پدر علم کویرشناسی ایران با ابراز "متأسفانه بی‌آنکه از دو نعمت کویر و بیابان بهره برده باشیم شاهد از بین رفتنشان هستیم" گفت: برخی کویرهای صاف بهترین بستر برای راه‌اندازی پارک‌های خورشیدی و بادی هستند که می‌توانند تمام برق ایران را تأمین کنند.
ماجرای انتقال آب خزر چیست؟
طرح انتقال چه بلایی بر سر منابع آبی و زیست‌محیطی کشور آورده است؟ هشتگ نه به انتقال آب کارون و... چرا به راه افتاد و چرا سطل و دبه و ظرف به دست عده‌ای که کارون را در نزدیکی خود می‌دیدند، در صف‌های طولانی منتظر آب ایستادند؟ و قس علی‌هذا...
گفت‌وگو با دکتر پرویز کردوانی درباره معمای بوی نامطبوع روزهای گذشته
بوی نامطبوعی که در روزهای گذشته در بخش اعظم شهر تهران استشمام شد به یک معمای پیچیده تبدیل شده است. به همین دلیل نیز گمانه‌زنی‌های مختلفی در این زمینه به وجود آمده است.
ســال‌هاسـت کارشـناسان و فعالان حوزه‌های محیط‌زیست و آب، از ناکافی‌بودن تعداد تصفیه‌خانه‌های کشور خبر می‌دهند. فروردین امسال معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت آب و فاضلاب خبر داده بود که براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار شده است، امسال ۴۰ تصفیه‌خانه آب‌و‌فاضلاب در کل کشور ایجاد شود.
رئیس انجمن ژنتیک ایران به تازگی گفته است که ۵۵ درصد سبدغذایی کشور از واردات تأمین می‌شود که از این میزان ۸۰ درصد آن‌ها تراریخته است.
بارش باران در روز‌های اخیر جانی دوباره به پایتخت داد. بارانی که شاخص آلودگی هوا را از بالای ۱۵۰ به محدوده هوای سالم برگرداند، اما دیو آلایندگی باز هم برمی‌گردد و باید چشم انتظار بارندگی باشیم؛ چراکه هیچ برنامه منسجمی برای مقابله با آلودگی هوا نداریم.
رئيس اورژانس تهران گفت: شهروندان در روزهای آلوده از انجام فعالیت های فیزیکی و ورزشی(پياده روي)در هواي آزاد پرهیز نمایند.
۳