تصویری از شدت باد در آتش سوزی کالیفرنیا را می‌بینید.
گزارش «جوان آنلاین» از به صدا درآمدن زنگ خطر تولید زباله در ایران
بر اساس آمار‌های منتشر شده، زنگ خطر تولید زباله در ایران به صدا درآمده است. آمار‌ها نشان می‌دهد که بسیاری از ایرانی‌ها اسراف‌کار هستند و چه در تولید ضایعات غذایی و چه سایر زباله‌ها رکورد شکسته‌اند.
مدیرکل مدیریت بحران مازندران با اشاره به کاهش محسوس دما از امشب در مناطق مختلف استان، گفت: بارش‌های سیل آسا در انتظار مردم مازندران است.
پژوهشگران دانشگاه کلمبیا نسبت به خشکسالی‌های جدید هشدار دادند
پژوهش دانشگاه کلمبیا بیشتر از آن جهت مورد توجه قرار گرفته که بر امکان تشدید وقوع این نوع ابرخشکسالی‌ها تاکید داشته و در این‌باره هشدار می‌دهد.
شاخص کیفیت هوای پایتخت روزانه ساعت ۱۱صبح اعلام می‌شود، اما از آنجا که آلاینده ازن صبح‌ها در حداقل ممکن است، در واقع در اعلام میزان واقعی این آلاینده مخفی‌کاری صورت می‌گیرد.
برنامه پرگار بی‌بی‌سی فارسی در تازه‌ترین نمایشش دستاورد‌های تمدنی ایران در حوزه‌های اجتماعی را به سخره گرفت. کارشناسان این برنامه با بی‌اطلاعی محض نسبت به موضوعات اجتماعی، به تخریب روند توسعه در کشور پرداختند؛ آن هم با سه دروغ شاخ‌دار!
شاهزاده چارلز، ولیعهد بریتانیا نسبت به وضعیت نگران‌کننده محیط‌زیستی کره زمین هشدار داده است. این در حالی است که نه تنها میزان آلودگی لندن از میانگین کل اتحادیه اروپا بالاتر است بلکه سازمان ملل به بریتانیا و همپیمان‌هایش در این زمینه هشدار داده است.
اشتباهات علمی و محیط زیستی که سریال چرنوبیل مرتکب شد
مجموعه تلویزیونی «چرنوبیل» که به یکی از پربیننده‌ترین سریال‌های جهان تبدیل شده، حاشیه‌های محیط زیستی جالبی دارد.با وجود وجه مستندگونه این مجموعه اشتباهات علمی و یا ارجاعات تاریخی نادرست آن پرشمار است
فعالیت شرکت‌های نفتی در میدان نفتی این منطقه، در سال‌های گذشته منجر به خشک کردن عمدی بخش‌های وسیعی از تالاب به منظور انجام عملیات حفاری شده است. دلیل این کار، نبود تجهیزات حفاری در آب عنوان شده بود.
ملخ‌ها می‌توانند روزانه غذاى ٣٥ هزار نفر را بخورند! تا دیر نشده باید راه‌های تجربه‌شده را برای مقابله با ملخ‌ها به کار گیریم.
۲