صنعا رسماً از آزادسازی استان «جوف» خبر داد
کد خبر: 996006
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004B6c
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۹
سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن با اعلام آزادی کامل استان «جوف» گفت: نیروی هوایی ما در خلال عملیات «فامکن منهم» ۵۴ عملیات انجام داد که ۳۳ مورد از آن‌ها مواضع نظامی و اقتصادی سعودی را هدف گرفت.

سرویس بین الملل جوان آنلاین: سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن در کنفرانس خبری به تشریح جزئیات دستاورد‌های ارتش در نبرد با متجاوزان در عملیات بزرگ آزاد‌سازی کامل «استان جوف» پرداخت و اعلام کرد که این نیرو‌ها توانایی خود در تحمیل معادلات جدید بر واقعیت‌های جغرافیایی مختلف طی یک دوره تاکید کردند.

وی ادامه داد که نیرو‌های مسلح ما با شایستگی کامل ماموریت‌های خود را به انجام می‌رسانند.

یحیی سریع خاطرنشان کرد که این نیرو‌ها می‌توانند ضمن یک استراتژین نظامی کامل از مرحله دفاع به حمله برسند.

وی افزود که ما امروز موفقیت عملیات «فامکن منهم» را که به یاری خدا با آزادسازی استان «الجوف» به اوج خود رسید، اعلام می‌کنیم.

سریع ادامه داد که این عملیات موضع نظامی نیرو‌ها و ملت و فرماندهان ما را تقویت کرد.

وی تصریح کرد که موفقیت‌های مستمر نیرو‌های ما ترجمه واقعی آن چیزی است که «عبدالملک بدرالدین الحوثی» به آن اشاره کرده بود.

به گزارش تسنیم، سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن افزود که این عملیات نظامی شامل همه مناطق محور جنوبی استان الجوف بود. ‎

یحیی سریع تصریح کرد که ما در هنگام اجرای عملیات٬ مناطق مسکونی را تحت نظر داشته و بر محافظت از جان و مال شهروندان و نیز حفظ امنیت و ثبات شهر «الحزم» تا تحویل آن به نیرو‌های امنیتی وابسته به وزارت کشور متعهد بودیم.

وی ادامه داد که در خلال عملیات «فامکن منهم» اسرای سعودی به دست ارتش و کمیته‌های مردمی افتادند. ‎

سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن تاکید کرد که این عملیات خسارات زیادی برای دشمن به بار آورد و تلفات انسانی آن‌ها تا این لحظه بیش از ۱۲۰۰ نفر از جمله چند کشته و زخمی و اسیر بود. ‎

یحیی سریع خاطرنشان کرد که عملیات مذکور همه مناطق مسکونی الجوف را امن کرده و اوضاع در شهر «الحزم» پس از آزادسازی آن عادی شد. ‎

سریع ادامه داد که دشمن سعودی با صد‌ها مزدور که اغلب آن‌ها در نجران و جیزان و عسیر بودند وارد درگیری شد و هواپیما‌های آن بیش از ۲۵۰ حمله ترتیب دادند. ‎

سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن اعلام کرد که مناطق غربی این استان پایگاه نیرو‌های ما برای آزاد سازی سایر مناطق آن به ویژه مناطق مسکونی و جنوب و مرکز استان بود.

وی اشاره کرد که نیرو‌های دشمن در استان الجوف شامل یک منطقه کامل نظامی به اضافه ۶ تیپ و ۳ گردان متشکل از مزدوران سلفی و گروه‌های پلیس بودند.

سریع ادامه داد که نیروی هوایی ما توانست علاوه بر عملیات انهدام یک هواپیمای جنگی دشمن٬ ۱۰ عملیات موفقیت‌آمیز علیه هواپیما‌های دشمن ترتیب دهد.

سریع ادامه داد که دستورالعمل‌های «محمد عبدالکریم الغماری رئیس ستاد ارتش یمن» به اسرای یمنی اجازه داد تا از سرنوشت خانواده‌هایشان اطلاع پیدا کنند.

وی خاطرنشان کرد که دشمن سعودی در نبرد آزادسازی الجوف ضربات دردناکی دریافت کرد٬ نیروی هوایی ما در خلال عملیات «فامکن منهم» ۵۴ عملیات انجام داد که ۳۳ مورد از آن‌ها مواضع نظامی و اقتصادی سعودی را هدف گرفت.

یحیی سریع اعلام کرد که در این عملیات موشک‌های بالستیک نکال، قاصم و بدر مورد استفاده قرار گرفت عملیات نیروی هوایی ما با هدف قرار دادن مواضع حیاتی نفت و گاز سعودی٬ خسارت‌های جانی، مالی و اقتصادی فراوانی به دشمن وارد کرد.

‎سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن ادامه داد که یگان توپخانه‌ای در طی این عملیات استحکامات دشمن را تخریب کرد در حالی که مجاهدین قهرمان با سلاح‌های سبک و متوسط خود در مواجهه با نیرو‌های دشمن بودند.

یحیی سریع تاکید کرد که در این عملیات آزادگان قبایل الجوف از جمله بزرگان و شیوخ و صد‌ها تن از فرزندان این قبایل نیز سهیم بودند٬ یگان‌های مهندسی و زره‌پوش ما در خلال این عملیات٬ ماموریت‌های خود را در مقابل خودرو‌های زرهی دشمن با موفقیت انجام دادند.

منبع: تسنيم
برچسب ها: صنعا ، جوف ، یمن
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار