خدمت به مردم تعطیلات ندارد!
کد خبر: 995792
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004B3A
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۴
"یاداشت"
شهزاد بهادری

وقتی جناب رییس جمهور فرمودندچیزی به اسم قرنطینه  نه در ایام نوروز وقبل و بعد نداریم و خدمات دولت نیز به طور معمول به مردم خواهد رسید این طور به نظر میرسد که؛ تشکیل جلسات مجلس باید به روال عادی خود برگردد و نمایندگان مجلس  آستین ها را بالا بزنند تا هر کدام هنر مدیریت بحران شان را برای مردم استان خود که به آنها برای چنین روزی رای اعتماد دادند رو کنند!

تا کنون در بحران سیل و زلزله مردم  خودجوش وارد صحنه میشدند و کمک می کردند اما برای شکست ویروس کرونا چنانچه مدیریت های بحران،به صورت علمی و عملی چه مسئولین ارشد کشوری و  چه استانی نباشند آش همین است و کاسه همین!

می خواهم بگویم خون آن عزیزانی که خانواده خود را در کیش و ویلاهای خود قرنطینه کردند از؛ خون (شیخ محمد مداح) طلبه ایی که همسر و فرزندش را به دلیل بیماری از دست داده و با آن که جسد خانواده اش را تحویل نگرفته در همان بیمارستان به صورت جهادی برای بیماران کرونایی خدمت می کند رنگین تر نیست.

خون آن مدیری که  مسئولیتی دارد و سالها تکیه بر کرسی مدیریت های مختلف زده اما امروز به بهانه قرنطینه خانگی در حال دور کاریست از؛خون نوجوان و جوانانی که با پول تو جیبی خود و با هزار مشکل دستکش و مواد ضد عفونی میخرند و در خیابان  بین مردم تقسیم می کنند و پزشک و پرستارانی که چند هفته خانواده خود را ندیدند و از فشار کاری نمیتوانند استراحت کنند و تخت خوابشان برای استراحت زمین سرد بیمارستان است  رنگین تر نیست.

خون نماینده ایی که با تک تک رای اعتماد مردم توانست به مجلس برای مطالبه گری راه پیدا کند و قرار بوده صدای مردمش باشد حال در حال سکوت‌و‌ استراحت است از ؛نماینده ایی که با تمام وجود نگران است و‌با تعطیلی مجلس وجدانش تعطیل نشده ،شب  و روز تلاش می کند  تا برای مردمش بودجه و  امکانت مطالبه کند  و شبها در خیابان در کنار جوانان به مردم کمک میکند رنگین تر نیست.

خون مدیرانی که فقط صدایشان هست اما خودشان جایی دیده نمیشوند از خون استاندار ،شهردار،و شورایی که سینه شان را سیبل هر نقدی می کنند اما دست از مطالبه گری و محافظت از مردم شان را نمی کشند رنگین تر نیست.

خون مدیرانی که ادعای پزشکی می کنند ،بیمار را میشناسند اما از ویروس و  بیماری پنهان میشوند از؛خون پزشکان و پرستاران ،کلیه عوامل علوم پزشکی که با همه قدرت  شب و روز میجنگند تا امکانات را به زیر مجموعه  های استان برای زنده نگاه داشتن یک روز بیشتر  بیمار بدهند رنگین تر نیست.

حرف آخر این است برای شکست ویروس کرونا در کشور همه توان  مدیریتی دولت باید تجمیع شود،همه نیروها باید جهادی وارد کار شوند.

در بعضی از مسولیت ها احساس میشود  عزیزان به دلیل حضور ویروس کرونا  تعطیلات نوروز را  زودتر شروع کرده اند!

هم افزایی،همدلی،وحدت،شفاف سازی،آگاه سازی، کمک گرفتن از کلیه توان تیم های اجرایی کشور ، کمک از قدرت رسانه، و توجه به امکانات لازم ، در دسترس قرار گرفتن  آنها در بین مردم و تیم پزشکی همراه با برنامه ریزی و نظارت بر اجرای صحیح شان در  کشور میتواند ما را در گذشتن از بحران کمک کند ،

بی شک  حذف یا نادیده گرفتن  هر کدام از این عوامل  میتواند در  کند شدن سرعت عمل و خروجی ها تاثیر بسزایی داشته باشد.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار