چاره جویی برای دورسازی کودکان زباله گرد از خطر کرونا
کد خبر: 992832
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AHQ
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰
رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران گفت: با توقف جداسازی پسماند‌تر و خشک در شرایط فعلی، فضایی برای فعالیت کودکان اجیر شده برای جداسازی پسماند خشک وجود نخواهد داشت.

سرویس اجتماعی جوان آنلاین: زهرا صدراعظم نوری در پاسخ به این پرسش که در اقدامات مدیریت شهری برای پیشگیری از ویروس کرونا آیا به موضوعاتی از جمله کودکان کار و زباله گرد نیز توجه شده است، گفت: در جلساتی که با دستگاه‌های اجرایی و شهرداری تهران داشتیم موارد متعددی را مدیران گزارش دادند و اقدامات خوب و پیشگیرانه‌ای انجام شده که نویدبخش است از جمله در حوزه پسماند.

وی ادامه داد: این حوزه مخاطراتش بالاست و در شرایط عادی می‌تواند مساله زا باشد و تولید بیماری کرده و افراد را مبتلا کند و در شرایط حاد و بحرانی این حوزه ریسک مضاعف پیدا می‌کند. در این حوزه گزارشاتی داده شد و تاکید ما به عنوان کمیسیون سلامت این بود که در حوزه پسماند خشک و‌تر و به طور کلی جمع آوری، امحا و دفن رعایت مسائل بهداشتی انجام شود.

رئیس کمیسیون سلامت و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به اقداماتی که برای رعایت اسکان کارگری در این حوزه انجام شده گفت: امکانات کافی از جمله دستکش، ماسک، لباس در اختیار این افراد قرار گرفته و مکان‌های اسکان کارگری باید مرتباً ضدعفونی شود، تاکید ما به رعایت مسائل ایمنی در این حوزه از جمله کودکان کار مورد تاکید مضاعف قرار گرفتند که مسائل بهداشتی در این حوزه رعایت شود.

صداعظم نوری تاکید کرد: در شرایط کنونی که قرار داریم باید به سمت توقف جداسازی پسماند خشک و‌تر برویم، زیرا خود جداسازی یکی از عوامل انتقال بیماری و میکروب ساز است و اگر کار انتقال را به سرعت انجام دهیم دیگر فضایی برای کار کودکانی که برای جداسازی زباله‌های خشک اجیر شده اند وجود نخواهد داشت و سلامت آن‌ها اینگونه در خطر قرار نمی‌گیرد.

وی در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص اینکه برخی رانندگان اتوبوس نسبت به عدم ارائه ماسک و دستکش معترض بودند، گفت: در جلسه‌ای که برگزار شد مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی هم این موضوع را مطرح کرد و این که تهیه این اقلام به تعداد مورد نیاز کار سخت و دشواری است که در مکاتبه‌ای که با شهردار تهران داشتیم و صحبت‌های تلفنی تاکید شد این اقلام باید فراهم شود. شهردار تهران نیز اعلام کرد بدون رعایت تشریفات (ترک تشریفات) این اقلام به سرعت تهیه و در اختیار رانندگان اتوبوس قرار گیرد.

منبع: مهـــر
برچسب ها: ویروس کرونا ، کودکان
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار