طرح‌های اشتغال و عمرانی برکت مهاجران را به هرمز باز گرداند
کد خبر: 992220
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004A7Y
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۳:۴۹
فعالیت‌های اشتغالزایی و عمرانی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در جزیره هرمز، موجب بازگشت یک‌هزار نفر از اهالی این جزیره شده است.
سرویس ایران جوان آنلاین: مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با بیان اینکه این بنیاد طی دو سال فعالیت در هرمز، ۱۴۵ طرح اشتغالزایی و ۹۸ پروژه عمرانی و زیربنایی را در این جزیره به بهره‌برداری رسانده یا در دست اقدام دارد، گفت: اجرای این طرح‌ها موجب بازگشت یک‌هزار نفر از اهالی این جزیره شده است. امیرحسین مدنی با اشاره به فعالیت بنیاد برکت از سال ۱۳۹۷ در جزیره هرمز خاطرنشان کرد: راه‌اندازی ۱۱۰ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در قالب مدل‌های «سحاب» و «آسمان» باعث ایجاد بیش از ۴۰۰ فرصت شغلی در هرمز شده است. وی با اشاره به ۳۵ طرح اشتغالزایی دیگر که در شرف راه‌اندازی است، اظهار داشت: پنج مجری و تسهیل‌گر بنیاد برکت در جزیره هرمز مشغول به فعالیت و خدمت‌رسانی هستند. به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، در دو سال گذشته ۱۷ گروه توسعه محلی و ۱۵ صندوق پس‌انداز کسب و کار در قالب مدل اشتغالزایی اجتماع‌محور آسمان در هرمز تشکیل شده است. مدنی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های جزیره هرمز در حوزه گردشگری را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: در همین راستا، بیشتر مشاغل ایجاد شده توسط بنیاد برکت در رسته‌های شغلی مرتبط با گردشگری و خدمات جانبی آن، صنایع دستی، بوم‌گردی، تولید پوشاک و مشاغل خدماتی است. وی با اشاره به سرمایه‌گذاری ۱۱۰ میلیارد ریالی بنیاد برکت در حوزه اشتغالزایی تصریح کرد: اجرای ۱۱۰ طرح اشتغالزایی و ۹۸ طرح عمرانی و زیربنایی بنیاد مهاجرت معکوس را در جزیره هرمز رقم زده و باعث بازگشت یک‌هزار نفر از اهالی این جزیره شده است. بنیاد برای تعدادی از این افراد نیز اشتغال ایجاد کرده است.

اجرای یک‌صد طرح اشتغالزایی در دستور کار ۹۹
مدیرعامل بنیاد برکت درباره برنامه‌های اشتغالزایی این بنیاد در جزیره هرمز برای سال آینده گفت: اجرای یکصد طرح اشتغالزایی در سال ۹۹ در دستور کار بنیاد قرار دارد. مدنی در تشریح اقدامات اشتغالزایی بنگاه‌محور بنیاد برکت در جزیره هرمز هم گفت: به تازگی ۲۲ طرح مشارکتی بررسی و پنج بنگاه اقتصادی که امکان مشارکت و سرمایه‌گذاری در آن‌ها وجود دارد انتخاب شده‌اند. مشارکت و سرمایه‌گذاری در این واحد‌ها که بیشتر در بحث گردشگری و خدماتی فعال هستند، پس از ارائه کامل مدارک و تصویب در هیئت مدیره بنیاد برکت، تا پایان سال‌جاری امکانپذیر است. این مسئول درباره پروژه‌های عمرانی این بنیاد در جزیره هرمز هم توضیح داد: تا به امروز بیش از ۹۸ پروژه عمرانی و زیربنایی با اعتباری بالغ بر ۳۷۷۰ میلیارد ریال در هرمز به بهره‌برداری رسیده یا در دست اقدام است. وی این پروژه‌های عمرانی و زیربنایی را شامل تکمیل رینگ اصلی و تجهیز محور پیاده‌روی آن و تأمین روشنایی دور رینگ به طول ۲۴ کیلومتر، مرمت و بازسازی مدرسه جری پولاک در قالب مجموعه اقامتی، ایجاد ۱۶ خانه بومگردی، تعویض لوله‌های اصلی فرسوده آب و توسعه ۵ کیلومتری شبکه آبرسانی برشمرد. مدنی افزود: طرح آموزش و اجرای تفکیک پسماند از مبدأ، ساماندهی و زیباسازی جداره‌های معابر اصلی شهر، آموزش جامع و فراگیر فعالان حوزه گردشگری، توسعه فضای سبز و بهسازی مبلمان شهری، بهسازی و نوسازی اماکن عمومی نظیر مساجد، مدارس، درمانگاه، ایجاد تأسیسات خدمات گردشگری نظیر سرویس بهداشتی، حمام، ظرفشویی و تهیه طرح مرمت بنا‌های تاریخی و بومگردی و اجرای بیش از ۲۰ طرح در این حوزه از دیگر پروژه‌های عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت در جزیره هرمز است. مدیرعامل بنیاد برکت با تأکید بر این‌که جزیره هرمز سبقه فرهنگی بسیار غنی در طول تاریخ داشته و در طول قر‌ن‌ها نماد مقاومت و سلطه ناپذیری ملت ایران بوده است، خاطرنشان کرد: در طرح جامع در نظر گرفته شده برای توسعه جزیره هرمز که به عنوان سند رسمی استان درآمده، به مقولات و موضوعات اجتماعی، اقتصادی، کالبدی، زیست‌محیطی و گردشگری به صورت توامان نگاه شده و با پیوست مشارکت مردمی در حال پیاده‌سازی است.
برچسب ها: بنیاد برکت
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار