نرخ بیکاری فرانسه به ۸/۱ درصد کاهش یافت
کد خبر: 991865
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004A1p
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۲
سرويس اقتصادی جوان آنلاين: نرخ بیکاری فرانسه تا پایان سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ با ۴/ ۰ درصد کاهش نسبت به سه ماهه سوم سال به ۱/ ۸ درصد رسید که این نرخ ۵/ ۰ درصد کمتر از نرخ مورد انتظار قبلی بوده است.
به گزارش رویترز، شمار افراد بیکار طی این مدت با ۸۵هزار نفر کاهش به ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر رسید تا بدین ترتیب پایین‌ترین نرخ بیکاری در فرانسه از دسامبر سال ۲۰۰۸ تاکنون به ثبت برسد.
در عین حال نرخ بیکاری در بین جمعیت در سن کار (۲۵ تا ۴۹ سال) با ۴ هزار و ۷۰۰ نفر کاهش به یک میلیون و ۹۴۶ هزار نفر رسید. در حال حاضر ۴۵۰ هزار جوان فرانسوی بیکار هستند که این رقم در مقایسه با سه ماهه قبل هزار و ۳۰۰ نفر کاهش پیدا کرده است. در بین جمعیت سالمند (بالای ۵۰ سال) نیز شمار بیکاران با ۴ هزار نفر کاهش در مقایسه با دوره قبل به ۸۹۷ هزار نفر رسیده است. نرخ مشارکت در بازار کار فرانسه ۹/ ۶۵ درصد اندازه‌گیری شده است. متوسط نرخ بیکاری فرانسه در بازه زمانی ۱۹۹۶ تا ۲۰۱۹ معادل ۲۲/ ۹ درصد بوده است که بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده مربوط به نرخ ۷/ ۱۰ درصدی سه ماهه نخست سال ۱۹۹۶ و کمترین نرخ بیکاری ثبت شده نیز مربوط به نرخ ۲۳/ ۷ درصدی سه ماهه نخست سال ۲۰۰۸ بوده است. بهبود وضعیت بازار کار می‌تواند دستاورد ارزشمندی برای دولت امانوئل ماکرون باشد که در هفته‌های اخیر به دلیل اصرار بر انجام اصلاحات جنجالی نظام بازنشستگی زیر‌فشار سنگینی از جانب احزاب مخالف قرار گرفته است. اعتصابات کارکنان بخش‌های مختلف فرانسه در اعتراض به این لایحه که باعث ثبت طولانی‌ترین اعتصابات تاریخ معاصر این کشور نیز شده، نگرانی‌ها از وقوع رکود در اقتصاد فرانسه را تشدید کرده است. با وجود کاهش نرخ بیکاری، فرانسه هنوز یکی از بالاترین نرخ‌های بیکاری را در بین کشور‌های عضو اتحادیه اروپا و منطقه یورو دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار