هشدار چین به آمریکا: اقدامات بیشتری در راه است
کد خبر: 991774
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004A0M
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۹
پس از آنکه پکن روز گذشته مجوز فعالیت سه خبرنگار نشریه وال استریت ژورنال آمریکا را لغو کرد امروز وزارت خارجه چین هشدار داد ممکن است در این زمینه دست به اقدامات بیشتری بزند.

سرویس بین الملل جوان آنلاین: یک روز پس از آنکه پکن مجوز فعالیت سه خبرنگار نشریه وال استریت ژورنال آمریکا را به اتهام نشر عقاید نژادپرستانه لغو کرد، امروز چین هشدار داد ممکن است علیه این نشریه آمریکایی دست به اقدامات بیشتری بزند.

این اقدام چین پس از آن صورت می‌گیرد که مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، ضمن محکوم کردن اخراج این سه خبرنگار از آزادی بیان دفاع کرده و گفته بود «کشور‌های بالغ و مسئول می‌دانند که مطبوعات آزاد حقایق را گزارش می‌دهند و عقاید را منتشر می‌کنند. پاسخ صحیح ارائه استدلال‌های مخالف است نه محدود ساختن گفتمان.»

در پاسخ گنگ شانگ، سخنگوی وزارت خارجه چین، گفت «این مسئله مربوط به آزادی بیان نیست، بلکه در مورد مقاله‌ای است که چین را برهم زده است.» او در ادامه گفت «می‌خواهم این سوال را از آقای پمپئو بپرسم که اگر فکر می‌کنید وال استریت ژورنال این آزادی را دارد که به دیگری توهین کند، پس کسی هم که مورد سوءاستفاده قرار گرفته است آیا حق دفاع از خود را دارد؟» شانگ تاکید کرد «ما حق داریم اقدامات بیشتری را در پیش بگیریم.» با این حال، توضیح بیشتری در خصوص این اقدامات بیشتر نداد.

روز گذشته، مجوز مطبوعاتی «جاش چین» معاون دفتر پکن وال استریت ژورنال، «چائو دنگ» و «فیلیپ ون» خبرنگاران این نشریه در پکن لغو شد و از آن‌ها خواسته شد طی پنج روز این کشور را ترک کنند.

این اقدام چین پس از آن صورت گرفت که مقامات این کشور بار‌ها از این روزنامه خواستند درباره مقاله‌ای که سوم فوریه منتشر کرده و چین را «بیمار واقعی آسیا» نامیده بود عذرخواهی کند و از مسئولان آن بازخواست شود.

برچسب ها: آمریکا ، چین
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار