مشارکت مردم در دوم اسفند پرشور خواهد بود
کد خبر: 991720
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049zU
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰
دبیر حزب ایران‌زمین استان کردستان گفت: با توجه به شور و شوقی که امروز در بین مردم می‌بینیم مشارکت مردم در این دور از انتخابات اگر از دوره‌های قبلی بیشتر نباشد مطمئنا کمتر نیست.

سیدخالد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار جوان در سنندج اظهار داشت: هرچند تمام دولت‌های خارجی به اضافه مزدوران داخلی‌شان اصرار بر این دارند که مردم در انتخابات شرکت نمی‌کنند ولی من معتقدم با توجه به شور و شوقی که امروز در بین مردم می‌بینیم مشارکت مردم در این دور از انتخابات اگر از دوره‌های قبلی بیشتر نباشد مطمئنا کمتر نیست.

وی افزود: هرچند تعدد زیاد کاندیداها در این دور از انتخابات باعث شده دامنه انتخاب مردم بیشتر باشد اما متاسفانه همین تعدد کاندیداها باعث می‌شود که مردم به جای اینکه توانمندترین و اصلح‌ترین نامزدها را انتخاب کنند براساس بحث قومیتی و قبیله‌ای انتخاب کنند.

دبیر حزب ایران‌زمین استان کردستان ادامه داد: اینکه برخی از احزاب و گروه‌های سیاسی اصلاح‌طلب در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اعلام می‌کنند که ما لیست نداریم به نوعی عوام‌فریبی است چرا که آنها در اکثر شهرستان‌ها و استان‌ها کاندیدا دارند، کاندیداهای زیادی هم دارند حتی کاندیداهای لایه‌های دوم و سومشان نیز تایید صلاحیت شده اما اینکه در برخی جاها اعلام می‌کنند که ما لیستی ندایم به این دلیل است که اگر فردا در انتخابات پیروز نشدند و شکست خوردند بگویند افراد موردنظر ما در صحنه نبودند.

وی تصریح کرد: اطمینان داشته باشید که تعداد کاندیداهای اصلاح‌طلب در کردستان و استان‌های همجوار کمتر از تعداد کاندیداهای اصولگرایان و مستقلین نیستند لذا این آتویی نشود که اگر فردا اقبال عمومی به سمت آنها نبود بگویند فرد موردنظر ما در میدان نبود.

حسینی با عنوان اینکه انتخابات پرشوری خواهیم داشت، گفت: امسال نیز همچون انتخابات‌های گذشته مردم حضوری چشم‌گیر در پای صندوق‌های رای خواهند داشت و این حضور خاری در چشم دشمنان می‌شود.

وی گفت: مردم در انتخاب خود باید به این نکته توجه کنند که چه نامزدی منطقی هزینه می‌کند، در واقع وقتی کاندیدایی که میلیاردی هزینه می‌کند مطمئنا باید میلیاردی هم جبران کند هیچ آدم عاقلی مبلغ هنگفتی برای کاری که قرار است کمتر از آن را دریافت کند هزینه نمی‌کند مگر اینکه هدف وی از ورود به عرصه انتخابات ساخت و پاخت و اعمال نفوذ و ...باشد.

دبیر حزب ایران‌زمین استان کردستان اضافه کرد: عده‌ای از نامزدهای انتخابات مجلس می‌خواهند با پرداخت پول و یا دادن اقلام اساسی رای مردم را بخرند اما مردم باید بدانند که شخصیت، جایگاه، رای و نظرشان بسیار بالاتر از دریافت مبلغی پول است و این نوع رای جمع کردن بزرگترین توهین به شعور مردم است.

مردم همچنین باید گذشته کاندیداها و میزان ارتباطات وی با مسوولین نظام را بررسی کنند و میزان دلسوزی آنها برای نظام و برای مردم و میزان متعهد، توانمند و متخصص بودن، پای کار بودن و سالم زندگی کردن نامزدها را مورد توجه قرار دهند.

مردم نباید به شعارها و یا به تخریب‌ها و بی‌اخلاقی‌های انتخاباتی که طرفداران برخی کاندیداها در فضای مجازی انجام می‌دهند توجه کنند بلکه خودشان بررسی کنند چرا که شان و شعور مردم بیشتر از این است که بازیچه افراد تخریب‌چی قرار بگیرند.

انتهای پیام/

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی