بنیاد برکت ۱۹ هزار شغل در ۱۴ شهرستان سیستان و بلوچستان ایجاد کرد
کد خبر: 991443
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049v1
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۱
بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) بیش از ۱۹ هزار شغل را در مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان ایجاد کرده یا در دست راه‌اندازی دارد.
سرويس ايران جوان آنلاين: معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت با اعلام اینکه این بنیاد تاکنون در قالب مدل اقتصادی «سحاب» یا همان طرح سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغال برکت ۵۹۲۰ طرح اشتغالزایی را در ۱۴ شهرستان استان سیستان و بلوچستان با حجم سرمایه‌گذاری ۵ هزار و ۳۲۷ میلیارد ریال اجرایی کرده یا در دست اقدام دارد، گفت: این تعداد طرح ایجاد اشتغال برای ۱۷ هزار و ۷۵۷ متقاضی را به دنبال داشته است. رضا راضی‌زاده ادامه داد: همچنین در مدل اقتصادی «آفتاب» (آیین‌نامه فقرزدایی و توان‌افزایی برکت) احداث یک واحد تولید، فرآوری و بسته‌بندی خرما در شهرستان سراوان در دست اقدام است. برای راه‌اندازی این طرح، ۸۴ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شده و منجربه ایجاد ۲۶۰ فرصت شغلی خواهد شد.
وی با اشاره به مشارکت اقتصادی بنیاد برکت با چهار بنگاه و واحد تولیدی در شهر‌های زاهدان و زابل عنوان کرد: مشارکت با این بنگاه‌های اقتصادی در قالب طرح اشتغالزایی بنگاه‌محور و با حجم سرمایه‌گذاری ۱۷۰ میلیارد ریالی انجام گرفته که ۹۸۰ اشتغال را در پی‌داشته است. معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت درباره طرح‌های تسهیلات محور این بنیاد در سیستان و بلوچستان نیز گفت: در قالب راه‌اندازی طرح‌های اقتصادی خرد با اعطای تسهیلات ارزان قیمت، شش طرح نهایی شده که منجر به ایجاد ۱۶۷ فرصت شغلی شده است. برای اجرای این تعداد طرح، ۹۵ میلیارد ریال سرمایه اختصاص یافته است. وی در خصوص اقدامات بنیاد برکت در حوزه ایجاد فرصت‌های کسب و کار در شهرستان زابل اظهار داشت: تعداد طرح‌های اشتغالزایی اجتماع‌محور در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته زابل تا دهه فجر امسال به ۹۰۰ طرح رسیده که ایجاد ۲۷۰۰ فرصت شغلی را به دنبال داشته است. راضی‌زاده اضافه کرد: این ۹۰۰ طرح طی دو سال اخیر ایجاد شده و ۲۶۶ طرح دیگر هم در شرف راه‌اندازی است. به گفته این مسئول ۶۱ روستای شهرستان زابل تحت پوشش فعالیت‌های اشتغالزایی این بنیاد قرار دارند. راضی‌زاده ادامه داد: ۹۰۰ طرح اشتغالزایی بنیاد برکت در مناطق محروم شهرستان زابل در قالب مدل‌های اقتصادی اجتماع‌محور «سحاب» و «آسمان» (آیین‌نامه سرمایه‌گذاری مردمی و اشتغال نیروی انسانی) ایجاد و برای راه‌اندازی آن‌ها ۷۲ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است. وی با اشاره به حضور و فعالیت هفت تسهیل‌گر بنیاد برکت در زابل و روستا‌های تابعه این شهرستان گفت: از ۹۰۰ طرح اشتغالزایی بنیاد برکت در زابل، ۱۰۸ طرح مربوط به سال گذشته و ۷۹۲ طرح نیز در سال ۹۸ اجرا شده است. راضی‌زاده خاطرنشان کرد: ۲۷۰۰ شغل ایجاد شده توسط بنیاد برکت در روستا‌های محروم شهرستان زابل عمدتاً در رسته‌های شغلی پرورش دام سبک و سنگین، مشاغل فنی و خدماتی، پرورش مرغ، صنایع دستی، فرش دستباف، تولیدی پوشاک، پرورش بلدرچین و زنبورداری است. گفتنی است، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تاکنون در مجموع ۷ هزار و ۲۸۷ طرح شامل توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی، فرهنگی، سلامت و سایر خدمات را با حجم سرمایه‌گذاری ۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال در مناطق محروم و روستایی استان سیستان و بلوچستان به بهره‌برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.
برچسب ها: بنیاد برکت
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار