گفتگو‌های ایران و سوریه برای امنیت سرمایه‌گذاران ایرانی
کد خبر: 991438
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049uw
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰
لاریجانی مطرح کرد
سرويس سیاسی جوان آنلاين: بـرای اجــرایی شــدن سرمایه‌گذاری‌ها روی مدل‌هایی بحث شد تا تجار و صنعتگران ایـرانی با آرامـش خـاطر سرمایه‌گذاری کنند و بحث‌ها در این خصوص باید ظرف یک ماه آینده پیگیری شود.

به گزارش فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که صبح روز یک‌شنبه برای انجام سفری دو روزه عازم سوریه و سپس لبنان شده بود، در بدو ورود به تهران در تشریح دستاورد‌های سفر خود گفت: در این سفر در زمینه همکاری‌های اقتصادی بین ایران، سوریه و لبنان مذاکراتی با رؤسای‌جمهور و نخست وزیران دو کشور داشتیم. با توجه به ظرفیت‌هایی که در ایران وجود دارد و امکان همکاری در حوزه‌های تجاری، کشاورزی و صنعتی، بحث‌هایی با مسئولان دو کشور انجام شد.
رئیس قوه مقننه کشورمان با بیان اینکه بخش‌های زیادی از سوریه هم اکنون در وضعیت امن قرار دارد، تأکید کرد: امن بودن شرایط باعث شده تا امکان سرمایه‌گذاری وجود داشته باشد. برای اجرایی‌شدن سرمایه‌گذاری‌ها در این سفر روی مدل‌هایی بحث شد تا تجار و صنعتگران ایرانی با آرامش خاطر سرمایه‌گذاری کنند و بحث‌ها در این خصوص باید ظرف یک ماه آینده پیگیری و کمیته‌هایی تشکیل شود.

وی بخش دیگر گفتگو‌ها را مربوط به مسائل منطقه‌ای به ویژه بحث مبارزه با تروریسم عنوان کرد و افزود: ایران و سوریه در زمینه مبارزه با تروریسم همکاری‌های تنگاتنگی دارند و خوشبختانه در نتیجه مجاهدت‌هایی که انجام شد، ضربه جدی به تروریسم در منطقه وارد آمد، البته بقایایی در گوشه و کنار سوریه احتمالاً با مداخله برخی کشور‌ها وجود دارد، ولی پیشرفت‌های خوبی برای دفع این غائله در حال انجام است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم با یک طراحی خوب و شایسته به کشور‌های منطقه کمک کرد که دستاورد خوبی برای امنیت پایدار در منطقه داشت. همه مسئولان و افراد مؤثر در سوریه بر نقش مهم ایران در مبارزه با تروریسم تأکید داشتند. وی همچنین در تشریح دستاورد‌های سفر به لبنان گفت: در لبنان با نخبگان این کشور از بخش‌ها و فِرَق مختلف دیدار داشتیم که دیدگاه‌های خوبی درباره شرایط فعلی منطقه، نقش مقاومت و جایگاه ایران داشتند. در این زمینه پیشنهاد‌هایی ارائه شد که استماع و برخی از آن‌ها را پیگیری می‌کنیم. رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین از دیدار با جریان‌ها و گروه‌های فلسطینی در سفر به لبنان خبر داد و اظهار داشت: در این دیدار دیدگاه‌های گروه‌های فلسطینی را برای استمرار مبارزاتشان مورد استماع قرار دادیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار