جناحی که می‌گفت اکثر نامزدهایش تأیید نشده‌اند، چند لیست داده است!
کد خبر: 991113
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049ph
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۹
وزیر کشور:
سرويس سياسی جوان آنلاين: وزیر کشور با بیان اینکه الحمد‌لله فضای کشور انتخاباتی است، گفت: در همین تهران که برخی می‌گفتند تعداد کمی از افراد جناح ما تأیید صلاحیت شدند چند لیست ارائه داده‌اند.
به گزارش فارس، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور شامگاه روز شنبه ۲۶بهمن در برنامه نگاه یک در مورد برگزاری انتخابات گفت: ۲۵فرآیند و مرحله در انتخابات از ثبت‌نام نامزد‌ها تا اخذ و شمارش آرا انجام می‌شود که ۲۴مرحله از آن الکترونیکی است و تنها مرحله اخذ و شمارش را الکترونیکی انجام نمی‌دهیم، مهم‌ترین بخش احراز هویت است، بیشترین تخلف در اینجا بود که الکترونیکی برگزار می‌شود.

رحمانی‌فضلی با تأکید بر اینکه در انتخابات ریاست جمهوری گذشته آرای هیچ شعبه‌ای باطل نشد، خاطر نشان کرد: بزرگ‌ترین نقش وزارت کشور ایجاد هماهنگی میان دستگاه‌هاست، انتخابات هم یکی از موضوعات مهم است که وظیفه هماهنگی دستگاه‌ها با این وزارتخانه است. وزیر کشور بیان داشت: تولید تعرفه برای ما موضوع مهم و امنیتی است. برگه تعرفه‌ها ۱۰نوع شاخص امنیتی دارد. رئیس شورای امنیت کشور گفت: شورای نگهبان، ناظر و وزارت کشور، مجری است و هیچ گونه اختلافی در نحوه اجرا و نظارت با شورای نگهبان نداشته‌ایم. وی ادامه داد: موضوعاتی در تأیید‌صلاحیت هست که شورای نگهبان بر اساس تفسیر خود نظارت استصوابی دارد، در هیئت‌های اجرایی تنها ۸ درصد ردصلاحیت شدند، نظارت شورای نگهبان دو مرحله بالاتر است و علاوه بر مراحل چهارگانه، تحقیقات محلی و عدم اقناع در صلاحیت دارد. حق هیچ کس نباید ضایع شود، چون آبروی افراد است و باعث شبهه در ذهن مردم می‌شود.

وزیر کشور با تأکید بر حُسن نیت فق‌های شورای نگهبان گفت: امیدواریم ضعف و خلأ‌های قانونی رفع شود. ما در هیئت اجرایی ۱۰روز فرصت بررسی صلاحیت‌ها داریم. مدارک و اسناد ۱۶هزار نفر قطعاً ظرف این مدت کامل نمی‌شود، لذا ما هر چه را که فرصت کردیم اعلام و مابقی را به شورای نگهبان ارسال می‌کنیم، زیرا شورا وقت بیشتری دارد.

قهر کردن با صندوق رأی مشکلات را حل نمی‌کند
رحمانی‌فضلی گفت: همه دشمنان به دنبال این هستند که روی حضور مردم فشار ایجاد کنند و اندک عدم حضور مردم را از دست دادن پشتیبانی مردم از نظام عنوان می‌کنند، حضور مردم در تشییع میلیونی سردار سلیمانی را بیان نمی‌کنند، اما اعتراض چند نفری در کشور را پروپاگاندا می‌کنند. وی تأکید کرد: مردم با علم به مشکلات همراهی می‌کنند و حضور مردم می‌تواند پشتیبان دولت و کشور و تعیین سرنوشت خودشان باشد. وزیر کشور گفت: ۵۷میلیون و۹۱۸هزار و ۱۵۹نفر واجد شرایط هستند که از این تعداد ۲میلیون‌و۹۳۱هزار نفر رأی اولی و تقریباً ۲۹میلیون نفر آقا و همین تعداد خانم هستند. روز ۲۹فروردین۹۹ درصورت نیاز انتخابات مرحله دوم را انجام می‌دهیم. رحمانی‌فضلی اظهار داشت: اجرای صحیح انتخابات با وزارت کشور است، در قانون هرچه آمده ما باید انجام دهیم. خرید و فروش رأی تخلف است و با آن برخورد می‌شود، انتخابات در بعضی مناطق کشور با موضوعات اجتماعی همراه است. هر چند کارناوال راه انداختن غیرقانونی است، اما در برخی مناطق خود مردم در ستاد کاندیدا‌ها تجمع و شعار می‌دهند، تفکیک این‌ها سخت است، اما میزان تخلفات آنقدری نیست که تاثیرگذار باشد و در دوره قبل نشد که اعتبارنامه نماینده‌ای به دلیل تخلف باطل شود.

قانون شفاف‌سازی هزینه‌های انتخاباتی به علت دیر ابلاغ شدن ضعیف اجرا می‌شود
وی با اشاره به اینکه تخلف اگر مستند باشد و اتفاق بیفتد برخورد می‌شود، اظهار داشت: روز ۱۴بهمن به ما قانون شفاف‌سازی هزینه‌های انتخاباتی ابلاغ شد که قانونی است که اجرای آن حق مردم است.
وزیر کشور گفت: ما این قانون را به نامزد‌ها ابلاغ کردیم، اما سقف را به دلیل دیر ابلاغ شدن تعیین نکرده‌ایم، این قانون به دلیل دیر ابلاغ شدن ضعیف اجرا می‌شود.

رحمانی‌فضلی تأکید کرد: الحمدلله فضای کشور انتخاباتی است و در همین تهران که برخی می‌گفتند تعداد کمی از افراد جناح ما تأیید صلاحیت شدند چند لیست ارائه داده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: احزاب باید نقش خود را انجام دهند. مردم اعتدال، اصولگرا و اصلاح‌طلب را تجربه کرده‌اند ما نباید با صندوق قهر کنیم. نفس حضور مردم برای رهبر انقلاب و رئیس‌جمهور مهم است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار