مردم باید عدالت را احساس کنند/ شناسایی قاضی‌های مفسد ادامه دارد
کد خبر: 991069
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049oz
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۶
حجت الاسلام رئیسی:
رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه نوکری برای این مردم سند افتخار است، گفت: مردم باید با همه وجود، عدالت را احساس کنند و گره کارهایشان باز شود.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه امروز در نشست با قضات و کارکنان اداری دستگاه قضایی استان کرمان با تبریک ولادت حضرت زهرا (س) و گرامیداشت یاد شهید سرافراز سردار سلیمانی گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی به عنوان الگویی در مجاهدت اخلاص، مردم داری، ایستادگی در برابر دشمن و موانع و سر خم نکردن در موانع موجود است.

او تصریح کرد: موانع در مسیر فعالیت سردار سلیمانی وجود داشت، اما وی عقیده داشت نباید موانع را به رسمیت شناخت او همیشه نگاهش به چهره مصمم رهبری بود و از ایشان و امام راحل درس ایستادگی می‌گرفت.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به وصیت نامه سردار سلیمانی در مبارزه با فساد و تبعیت از ولایت گفت: سردار سلیمانی برای اهداف انقلاب و اجرای عدالت و مبارزه با فساد تلاش کرد و در این مسیر دچار سستی نشد.

او با اشاره به اینکه در این استان دلدادگی مردم به انقلاب بر کسی پوشیده نیست، جانبازان، شهدا و خانواده متدین آن‌ها و جلوه اخیر آن در تشییع سردار سلیمانی دیده ایم، افزود:نوکری برای این مردم سند افتخار است، مردم باید با همه وجود عدالت را احساس کنند و گره کارهایشان باز شود.

رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: اگر کسی در جایی به مشکلی برخورد و به دادگستری مراجعه کند باید به گونه‌ای با وی برخورد شود که بگوید به پدری مهربان مراجعه کردم و در دادگستری احساس ملجا و پناه کند.

او با تشکر از کارکنان دادگستری برای کسب نتایج خوب و کاهش آمار افزود: نیروی انسانی دادگستری نیاز به تقویت دارد، اما فعلا نیروی انسانی با همین میزان و مشکلاتی که وجود دارد باید تلاش کنند.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی تاکید کرد: کاستی در نیرو‌ها، بودجه‌ها و امکانات با کار مضاعف بر طرف می‌شود.

او گفت: هر پرونده‌ای باید با صلح و سازش رفع شود و اصل دین اسلام همین است، پرونده‌های کیفری متفاوت است، اما اختلافات مالی یا خانوادگی در شورای حل اختلاف رسیدگی و رفع خواهد شد.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه امنیت در استان کرمان برای ما خیلی مهم است، افزود: با قاچاقچیان خشن، سامان یافته و متجاوز و افرادی که برای منافع خود امنیت را مخدوش می‌کنند برخورد عبرت آمیزی می‌کنیم.

او تاکید کرد: باید جلساتی راهبردی در شورای تامین استان کرمان برای ساماندهی اتباع خارجی انجام شود تا به امنیت منطقه کمک کند.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با اشاره به اینکه امروز شرایط در استان و شرق کرمان با اوایل متفاوت است و امن‌تر شده است، افزود: به افرادی که باعث ایجاد نا امنی شوند نباید اجازه جولان دهند و برخورد با قاچاقچیان و افراد شرور باید به موقع باشد.

او ادامه داد: در برخی از نقاط استان می‌توان اقامتگاه موقت و قرارگاه تامین ایجاد کرد و همواره تاکید ما این است با مواردی که می‌شود با حکم جایگزین رسیدگی شود از حبس جلوگیری کنند.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: اعتیاد، طلاق و آسیب‌های اجتماعی زیبنده نظام اسلامی و کشوری که سردار سلیمانی را دارد نیست، ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی ناشی از فقر است و باید تلاش کرد و با تصمیمات دقیق مالی این مشکلات رخت بربندند.

او افزود: فضای مجازی فضایی است که می‌تواند ظرفیت پیشرفت در کار و ارتباط در تمام دنیا را به دنبال داشته باشد و به شرطی که آفتش جامعه را نگیرد می‌تواند در کاهش آسیب‌های اجتماعی موثرباشد.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد:مردم ناظر هستند و تذکر می‌دهند و اگر در اجرای قانون کاستی باشد باید پیگیری شود.

او با بیان اینکه در دستگاه قضا همه مشکل ندارند و تعداد معدودی ناپاک وجود دارد، تاکید: شناسایی و برخورد با افراد خاطی در دستور کار است و بازرسی‌ها همچنان ادامه دارد.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در خصوص بدهکاران مهریه نیزگفت: مهریه بر زمه شوهر است و باید با تقسیط کردن آن پرداخت شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار