قالیباف گزینه شورای ائتلاف برای ریاست مجلس است
کد خبر: 990704
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049j6
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵
عضو شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب گفت:از میان لیست شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب، قالیباف به عنوان نامزد ریاست مجلس معرفی خواهد شد.
سرویس سیاسی جوان آ‌نلاین: اقبال شاکری عضو شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب و عضو سابق شورای شهر تهران، درباره لیست نهایی ٣٠ نفره شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب برای انتخابات مجلس یازدهم و ساز و کار تهیه آن اظهار کرد: شورای ائتلاف از اقشار مختلف مردم نماینده داشته و جلسات فعالی را هم با آن‌ها تشکیل داده است. آن‌ها از ابتدای تشکیل شورای ائتلاف حضور داشته و مشغول بررسی افرادی بودند که شاخصه‌های لازم برای تشکیل یک مجلس قوی و حل مشکل را داشتند.

او افزود: در نهایت از اقشار مختلف مانند جوانان، بانوان، روحانیون و چهره‌های مختلف ٣٠ نفر را به عنوان نمایندگان خود به مردم تهران معرفی کرده و این لیست، پس از طی یک پروسه نظرخواهی سه مرحله‌ای به این نتیجه رسید. البته لیست منتشر شده با مشارکت نمایندگان تمام اقشار عضو ائتلاف انجام شد و لیست نهایی حاصل تلاش‌های یک سال اخیر شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب است.

شاکری هدف از ارائه لیست نهایی ٣٠ نفره شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب را تشکیل یک مجلس عملیاتی و کارآمد برای بهبود وضعیت معیشت و کسب و کار مردم دانست و تاکید کرد: علاوه بر موارد ذکر شده حفظ و ارتقای قدرت ملی در صحنه بین المللی و تصویب قوانین کارگشا و موثر در حل مشکلات مردم از دیگر اهداف ما در معرفی این لیست بود.

عضو شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب درباره گزینه مورد نظر شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب در لیست ارائه شده برای ریاست مجلس نیز تصریح کرد: قطعا هر لیستی که در آن نیرو‌هایی معرفی می‌شوند دو هدف اصلی را بررسی می‌کند. اولین هدف مشخص شدن نمایندگان خود برای کمیسیون‌های تخصصی مجلس است که پس از مشخص شدن باید برای کمیسیون‌ها کار و مطالعه داشته باشند. دومین مورد هم بررسی گزینه‌های مورد نظر خود برای هیات رئیسه مجلس است.

او ادامه داد: قطعا هر لیستی تمایل دارد تا در هیات رئیسه مجلس به خصوص ریاست مجلس حضور قدرتمندانه‌ای داشته باشد و این قدرت را از رای مردم کسب کند. بنابراین، با رای خوبی که از مردم دریافت می‌کند قطعا تمایل دارد تا برای هیات رئیسه و ریاست مجلس نماینده مورد نظر خود را معرفی کند.

شاکری در پایان در پاسخ به سوالی درباره سرلیستی قالیباف نیز خاطرنشان کرد: در بین افرادی که در این لیست حضور دارند به نظر می‌آید که قالیباف به عنوان نامزد ریاست مجلس معرفی خواهد شد.
 
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار