خرید یک دستگاه خودروی برف‌خور برای فرودگاه تبریز
کد خبر: 989981
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049XR
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷
مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی:
مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: یک دستگاه خودوری برف‌خور پیشرفته از نوع «فرزیا» برای استفاده در اداره آتش‌نشانی و هدایت زمینی هواپیمای فرودگاه تبریز خریداری شد.

رامین آذری، افزود: برای خرید این خودرو ۸۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارهای شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران هزینه  شده است.

وی با تاکید بر لزوم بهره گیری فرودگاه ها از تجهیزات و ناوگان خودرویی پیشرفته به منظور افزایش ایمنی پروازها، اظهار داشت: هدف از خرید این خودرو، تجهیز فرودگاه برای جمع آوری برف های تجمیع شده کنار باند پس از برفروبی و کاهش آسیب های احتمالی به چراغ های باند است.

آذری، ادامه داد: این دستگاه خودرو با همکاری و پیگیری معاون عملیات هوانوردی، اداره کل تدارکات و تامین تجهیزات و اداره کل آتش نشانی و هدایت زمینی هواپیمای شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران تامین شده است.

 فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز در شمالغرب شهرستان تبریز و در سال ۱۳۲۹ با ماموریت ارائه خدمات فرودگاهی ، ناوبری و هوانوردی جهت پذیرش پروازهای داخلی و  بین المللی به منظور حمل و نقل مسافر و بار طراحی و احداث شده است و بصورت open sky و ۲۴ ساعته عملیاتی بوده و به دلیل واقع شدن در مرز و کریدورهای  هوایی بین المللی در ارائه خدمات ناوبری ، رادار و هوانوردی به پروازهای داخلی و بین المللی به خصوص پروازهای عبوری بین المللی (over fly) بیشتر از مبداء و کشورهای عضو اتحادیه اروپا به مقصد کشورهای آسیایی جنوب شرقی و آسیای میانه و بالعکس انجام می شود.

روزانه به صورت میانگین ۴۵ پرواز داخلی و ۶ پرواز خارجی در این فرودگاه انجام می شود.

برچسب ها: فرودگاه ، خودرو ، تبریز
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار