وفاق وهمدلی مدیران ارشد استان اصفهان در دوچرخه سواری نمادین
کد خبر: 989788
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049UK
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۴
استاندار اصفهان:
نخستین همایش توسعه و تعمیم ورزش کارکنان دولت و دومین همایش دوچرخه سواری مدیران ارشد استان اصفهان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ،نخستین همایش توسعه و تعمیم ورزش کارکنان دولت و دومین همایش دوچرخه سواری مدیران ارشد استان اصفهان در ساختمان تاریخی چهل ستون با حضور استاندار اصفهان، مدیران استانی و خبرنگاران برگزار شد در این مراسم با اشاره به اینکه همایش دوچرخه‌سواری مدیران ارشد یک حرکت نمادین است، اظهار کرد: باید میثاق، پیمان و تعهد شرعی بسته شود تا این حرکت نمادین را از فردا در زندگی فردی و اجتماعی خود عملی و اجرایی کنیم.

عباس رضایی افزود: در خصوص عملی کردن این حرکت نمادین، تصریح کرد: اگر بخواهید این شعار را عملی کنید باید منشا اثر نیز باشید. همچنین محور حرکت باشید، یعنی قضیه را به خانواده، همسایه و دفتر کار و همکاران تعمیم دهید.

وی با تاکید براینکه باید مردم را با عمل‌ و نه با حرف تشویق کنید و باید از فردا منشا اثر خودمان را نشان دهیم، افزود: از کارکنان نهادها و سازمان‌ها می‌خواهم از فردا به مدت نیم ساعت از روز را به پیاده‌روی و یا ورزش دیگری اختصاص و ورزش را سرلوحه کار و فعالیت خود قرار دهند.

استاندار اصفهان با بیان اینکه نرمش در طول روز از آسیب‌های اسکلتی و عضلانی جلوگیری می‌کند، ادامه داد: از تمام سازمان‌ها و نهادها تقاضا دارم یک تا دو دقیقه، استراحت و نرمش در حد یک یا دو حرکت را در جلسات انجام دهند.

رضایی با اشاره به اینکه باید دستورالعملی برای تشویق کارمندان در حوزه ورزش و سلامت مصوب شود، گفت: کمیته‌ای که در پایان سال هدایایی به کارمندان نمونه نهادها و سازمان‌ها می‌دهد، باید دستورالعملی تهیه کند که به عنوان مثال هر پرسنل اداری که در جهت بهبود وضعیت سلامت خود قدمی بردارد، تشویق شود.

وی در خصوص عملی ساختن این دستورالعمل در روز کارمند در شهریور ماه سال آینده، ادامه داد: باید خبرنگاران و اصحاب رسانه مطالبه‌گر این موضوع باشند تا کار عملی در این زمینه انجام گیرد.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه امروز را بهانه‌ای می‌دانم که به همدیگر پیروزی انقلاب را تبریک بگوییم، اظهار کرد: تجمع امروز را بهانه‌ای برای حفظ همدلی، هماهنگی و هم‌زبانی خود با نظام مقدس جمهوری اسلامی، دولت تدبیر و امید و همچنین دولت با مردم، برای حضور پرنشاط و با انگیزه بیشتر در روز ۲۲ بهمن ماه و دوم خرداد می‌دانم.

همچنین مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استان اصفهان گفت: جرقه اولیه این همایش در جلسه‌ای انجام گرفت که استانداری اصفهان تکلیف کردند که باید برای سلامتی آحاد مردم به خصوص همکاران و کارمندان در دستگاه‌های اجرایی تدبیری صورت گیرد.

محسن سجاد افزود: سپس این طرح توسط کمیته ورزش همگانی سازمان‌ها و دفاتر مختلف اداری نوشته ارائه شد.

وی با اشاره به اینکه مصوبه‌ای در خصوص ورزش همگانی در دستگاه‌های اجرایی در سال ۷۶ ارائه شد، تصریح کرد: این مصوبه توسط هئیت دولت وقت در ارتباط با تامین و توسعه ورزش همگانی در دستگاه‌های اجرایی و اداری ارائه شد اما این طرح مغفول مانده بود.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استان اصفهان گفت: امروز این همایش با توجه به نگرانی‌ها در خصوص غلظت آلایندگی که وجود دارد، انجام گرفت و این تجمع نماد، الگو و مدل کشوری است و در هیچ‌جایی از سطح کشور این قانون اجرایی نشده است.

سجاد، اظهار کرد: حرکت امروز شروعی برای ادامه کار است، البته اشکالات و ایرادات زیادی دارد اما طبق مثل، املای نانوشته غلط ندارد، با شروع فعالیت آن ممکن است غلط‌هایی هم وجود داشته باشد.

در این مراسم از اولین نشریه تخصصی-ورزشی نهادها و سازمان‌های دولتی، اولین درگاه اطلاع رسانی ورزشی نهادها و سازمان‌های دولتی و میثاق‌نامه ورزش مدیران استان رونمایی شد. در ادامه این مراسم از جانباز ابوذر براتی، خانواده شهید عبدله قزاقی و مدیران نهادها و سازمان‌ها تجلیل شد.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار