نباید مردم را از چاله به چاه بیاندازیم
کد خبر: 989563
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049Qh
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۸
زمین‌های مسکن ملی باید توجیه‌پذیر باشد
مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی گفت: در حال شناسایی و توجیه‌دار کردن زمین‌های مسکن ملی هستیم، زیرا باید توجیهی باشد که مردم سرمایه خود را در آن محل بگذارند و نباید کاری کرد که مردم را از چاله به چاه بیاندازیم.

حافظ باباپور  در نشست خبری با رسانه‌ها  با بیان اینکه میانگین هر سال در حدود ۸ هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی در روستاها افزایش یافته است، اظهار داشت: خانه دوم، مهاجرت معکوس از جمله دلایل این موضوع است.

باباپور با اشاره بر اینکه میانگین کشوری در مقاوم‌سازی روستایی ۴۰ درصد بوده که این رقم برای آذربایجان‌شرقی ۴۵ درصد است، ادامه داد: عمده بانک‌ها سفته زنجیری برای اعطای تسهیلات مقاوم‌سازی و بهسازی اعطا می‌شود.

وی تاکید کرد: چه بخواهیم و چه نخواهیم، کشور در معرض بلایای قهری است، از این‌رو باید در مقابل این بلایا ایستاد و باید مردم را به مقاوم‌سازی تشویق کرد تا در وقوع بلایا کمترین آسیب دیده شود.

وی گفت: عملیات مقاوم‌سازی معادل ۸۵ درصد واحدهای روستایی استان انجام گرفته است.

باباپور خاطرنشان ساخت: دو هزار و ۲۰ طرح هادی در روستاهای استان انجام گرفته که ۷۰۰ طرح نیاز به بازبینی دارد.

آخرین وضعیت مسکن ملی

باباپور متذکر شد: ۴۰۰ هزار واحد در کشور مسکن ملی است که سهم آذربایجان‌شرقی سه هزار و ۱۰۰ واحد است که از دوشنبه ثبت‌نام متقاضی شروع شده به طوریکه این طرح همانند مسکن مهر با شرایط متفاوت‌تر می‌باشد.

باباپور ادامه داد: در حال شناسایی و توجیه‌دار کردن زمین‌های مسکن ملی هستیم، زیرا باید توجیهی باشد که مردم سرمایه خود را در آن محل بگذارند و نباید کاری کرد که  مردم را از چاله به چاه بیاندازیم. 

برچسب ها: مسکن ، بنیاد ، بانک
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار