گفتگوی تلفنی ظریف با رهبران مقاومت فلسطین
کد خبر: 989435
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049Od
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۶
وزیر امور خارجه در تماس تلفنی با رهبران مقاومت فلسطین از مواضع اجماعی مردم و رهبران فلسطین در مخالفت با طرح «معامله قرن» حمایت کرد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس در گفتگویی تلفنی آخرین تحولات فلسطین و طرح آمریکایی - صهیونیستی معامله قرن را بررسی کردند.

ظریف در این تماس تلفنی ضمن محکومیت قاطعانه طرح غیر انسانی ترامپ موسوم به «معامله قرن»، از مواضع اجماعی مردم و رهبران فلسطین در مخالفت با طرح یکجانبه مذکور، حمایت کرد و بر ضرورت وحدت و همبستگی گروه‌های فلسطینی، ملت‌ها و دولت‌های آزاده جهان در مقابله همه جانبه با این توطئه بزرگ قرن تاکید کرد.

وی همچنین ضمن تشریح مواضع کشورمان در حمایت از مبارزات بحق و مشروع مردم فلسطین در مقابله با اشغالگران صهیونیست، بر تحرک گسترده مردمی و دولتی در برابر این پروژه ظالمانه امریکایی - صهیونیستی تاکید کرد.

اسماعیل هنیه نیز در این گفتگوی تلفنی با اشاره به مبارزات ملت فلسطین و وحدت و همبستگی ایجاد شده در مواجهه با این طرح خصمانه، بر عزم رهبران، مردم و گروه‌های مقاومت در مقابله با اشغالگری رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

وی در پایان از تلاش‌های کشورمان در همراهی با ملت مظلوم فلسطین در ایستادگی و مقاومت علیه اشغالگران قدردانی کرد.

رایزنی «ظریف» با دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین

به گزارش مهر، وزیر امور خارجه همچنین در گفتگوی تلفنی با «زیاد نخاله» دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین مسائل منطقه و فلسطین را بررسی کرد.

ظریف در این تماس تلفنی ضمن محکومیت قاطعانه طرح تحمیلی و خائنانه ترامپ موسوم به معامله قرن، از موضع اجماعی مردم و رهبران فلسطینی در مخالفت با طرح یک‌جانبه مذکور حمایت و بر ضرورت وحدت و همبستگی گروه‌های فلسطینی در مقابله همه جانبه با این توطئه بزرگ قرن تاکید کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی ضمن تشریح موضع ایران در حمایت از مبارزات بحق و مشروع مردم فلسطین در مقابله با اشغالگران صهیونیستی، ضرورت تحرک گسترده مردم و کشور‌های اسلامی را در برابر طرح‌های شیطانی آمریکایی - صهیونیستی یادآور شد.
منبع: مهـــر
برچسب ها: ظریف ، فلسطین
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار