۲ بیمارستان در مراغه آماده‌سازی شد
کد خبر: 989262
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049Lq
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳
برای بستری بیماران مشکوک به کرونا
رییس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مراغه گفت: ۲ بیمارستان برای مقابله و بستری بیماران احتمالی و مشکوک به ویروس کرونا در شهرستان آماده‌سازی شده است.

اصغر تنومند  در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی مراغه با بیان اینکه هیچ مورد مشکوکی در منطقه در زمینه ابتلا به ویروس کرونا در شهرستان مشاهده نشده است افزود: در این راستا، بخش ویژه برای بیماران احتمالی زیر ۱۲ سال در بیمارستان شهید بهشتی و بخش دیگر ویژه نیز در بیمارستان امیر المومنین (ع) آماده سازی شده است.

وی ادامه داد: همچنین برای مقابله با شیوع بیماری های واگیردار و اپیدمی های عمومی، ۲ بخش ایزوله برای پذیرش بیماران احتمالی در حال ایجاد است.

تنومند اضافه کرد: هم اکنون پایش های لازم و رصد مناطق شهری و روستایی توسط کارشناسان بهداشتی و بهورزان در حال انجام است.

معاون سیاسی فرماندار مراغه نیز گفت: اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی در پیشگیری از شیوع احتمالی ویروس کرونا تاز سوی نهادهای متولی بهداشت و درمان ضروری است.

موسی شعفی  افزود: باتوجه به تاکید وزارت کشور و دولت تدبیر و امید، تمهیدات پیشگیرانه در مراکز بهداشتی و درمانی انجام می شود.

وی ادامه داد: برای این منظور همکاری تمامی دستگاه های اجرایی و خدمات رسان با مراکز بهداشتی و درمانی بیش از پیش ضروری و حیاتی است.

شعفی اضافه کرد: همچنین در راستای پیشگیری از بروز اخبار ناصحیح و ایجاد شایعات در فضای مجازی، اخبار مناسب و آگاه سازی از طریق سامانه های اطلاع رسانی و شبکه های اجتماعی توسط دانشکده علوم پزشکی این شهرستان منتشر شود.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی مراغه نیز گفت: با وجود مطالب منتشر شده در فضاهای مجازی، میزان مرگ و میر در اثر ابتلا به ویروس کرونا حدود ۲ تا ۳ درصد بوده لیکن سرعت واگیر این بیماری نسبت به موراد دیگر بیشتر است.

علی سلیمانی افزود: در زمینه اطلاع رسانی نیز، کلیپ ها و مطالب آگاه سازی از طریق معاونت بهداشتی وزارت بهداشت به دانشکده ها ارائه و در اختیار عموم قرار خواهد گرفت.

دادستان عمومی و انقلاب مراغه گفت: اطلاع رسانی مناسب در زمینه پیشگیری از ابتلا به بیماری های واگیردار مورد غفلت نهادهای متولی بهداشت و درمان قرار نگیرد.

ناد نجد  در این نشست با انتقاد از عدم اقدام به موقع نهادهای متولی امر محیط زیست در زمینه جمع آوری حیوانات سرگردان در محیط های شهری و روستایی گفت: ادارات هیچ قصوری در زمینه مقابله با ابتلا به بیماری هیا مشترک بین انسان و حیوانات از جمله هاری نداشته باشند.

برچسب ها: بیمارستان ، بیماری ، مراغه
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار