حضور مردم در انتخابات باعث می‌شود آمریکا سیاست فشار حداکثری را کنار بگذارد
کد خبر: 989129
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049Jh
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹
ظریف:
وزیر امورخارجه درباره طرح تقویت تروریسم اقتصادی آمریکا علیه ایران گفت: این بررسی‌ها توسط وزارت امور خارجه انجام و به شورای عالی امنیت ملی پیشنهاد می‌شود و شورا در نهایت تصمیم می‌گیرد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه نشست با دانشجویان دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش اظهار داشت: حضور گسترده مردم در انتخابات تعیین می‌کند که آمریکا مجبور است فشار‌های حداکثری خود را کنار بگذارد و بپذیرد سیاست ترامپ شکست خورده است.

وی افزود: در انتخابات باید زمینه حضور گسترده فراهم شود تا مردم حضور حداکثری داشته باشند. این حضور حتماً می‌تواند تعیین کند که آمریکا مجبور است سیاست فشار حداکثری خود را کنار بگذارد، و بپذیرد سیاست ترامپ شکست خورده است، خسارات ایران را پرداخت کند، تحریم‌ها را کنار بگذارد و به ۱+۵ برگردد.

وزیر امورخارجه درباره طرح تقویت تروریسم اقتصادی آمریکا علیه ایران گفت: این بررسی‌ها توسط وزارت امور خارجه انجام و به شورای عالی امنیت ملی پیشنهاد می‌شود و شورا در نهایت تصمیم می‌گیرد.

ظریف ادامه داد: یکی از سازمان‌هایی که در حوزه تقویت تروریسم اقتصادی آمریکا علیه ایران فعال است، سازمان اتحاد علیه ایران هسته‌ای است که اسمش از اول تا آخر دروغ است.

وی عنوان کرد: در این زمینه پیشنهاد مناسبی به شورای عالی امنیت ملی انجام می‌شود و آن‌ها بررسی خواهند کرد. الان بررسی‌ها در وزارت خارجه در حال انجام است.

وزیر امور خارجه درباره حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن اضافه کرد: باید بپذیریم مردم طبق فرمایش امام راحل، ولی نعمت هستند. مردم تکلیف خودشان را می‌دانند و حضور دارند و با حضور در مراسم سردار قدرشناسی خود را نشان دادند.

ظریف درباره سفر هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران و محور‌های گفتگو‌های با وی گفت: همه این موارد بدعهدی را به آنان گفتیم، چون خودشان درخواست دیدار کردند و باید ببینیم حرف‌هایشان چه است.

وی همچنین درباره نامه ۱۴ صفحه‌ای به اتحادیه اروپا هم گفت: با مستندات غیرقابل انکار، آنکه حق استفاده از ماده ۳۶ را داشت، جمهوری اسلامی بوده و آن‌ها ناکام بودند یا به عبارت برجامی دچار نقض اساسی برجام شدند و جمهوری اسلامی اقدامات جبرانی ماده ۳۶ را انجام داد. بنابر این آن‌ها حقی برای دست‌یازی به ماده ۳۶ برجام ندارند.

وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: در ۱۴ صفحه به طور مفصل هم با متن هم با شکل به آنان نشان دادیم چه اشتباه فاحشی مرتکب شده اند.

ظریف کانال مالی سوئیس را کمتر از اجرای دستور دیوان بین المللی دادگستری دانست و افزود: این دیوان به آمریکا دستور داد حق ندارد از ورود غذا و دارو به ایران ممانعت کند. سیاست آمریکا کماکان سیاست فشار بر مردم ایران و محروم کردن کشورمان از پرداخت هزینه این دارو و محدود کردن روش‌های استفاده از منابع مالی موجود است.

وی تصریح کرد: این قدم کوچکی است البته دولت سوئیس تلاش کرده است و ما از آن‌ها قدردانی می‌کنیم؛ اما این نشان دهنده حسن نیت آمریکا نیست. نشانه این هم نیست حتی ایالات متحده کوچک‌ترین اقدامی برای دستور دیوان بین المللی دادگستری انجام داده است چه برسد به برجام!
منبع: مهـــر
برچسب ها: ظریف ، انتخابات مجلس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار