قراردادن شیرازه کار برمبنای مصلحت نظام است
کد خبر: 989102
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049JG
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۳
يکی از ویژگی‌های کاندیدای اصلح
دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان کردستان گفت: اگر شورای نگهبان داوطلبی را تایید کند یعنی آن فرد کف صلاحیت‌ها را دارد اما در میان آنها اصلح کسی است که شجاع، پاکدست، سابقه و تجربه مدیریت داشته باشد و در بخش‌های مختلف صاحب‌نظر بوده و شیرازه کار را بر مبنای مصلحت نظام قرار دهد.

جلیل مهدی‌عراقی در گفت‌وگو با خبرنگار جوان در سنندج اظهار داشت: همه مردم بدون استثنا می‌دانند که دوم اسفند روز انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی است و اگر شور و نشاطی که ما از ایام انتخابات انتظار داریم را در سطح شهر و کشور نمی‌بینیم به این خاطر نیست که مشکلات اقتصادی روی مردم اثرگذاشته و آنها دلسرد و ناامید شدند، اصلا چنین چیزی نیست.

وی افزود: این طبیعت قانون انتخابات کشور ماست که کاندیداها فقط یک هفته قبل از انتخابات می‌توانند تبلیغات داشته باشند که البته این یکی از اشکالات قانون انتخابات است و مردم هم این را می‌دانند که فقط یک هفته قبل از انتخابات می‌توانند از برنامه کاندیداها اطلاع پیدا کنند، آنها را بررسی و در نهایت تصمیم بگیرند پس اشکال از قانون است نه اینکه مردم تمایلی به مشارکت در انتخابات نداشته باشند.

دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان کردستان گفت: مشکل ما این است که قانون انتخابات مشکل دارد، در هفته‌ای که کاندیداها اجازه تبلیغات دارند یکدفعه مردم با حجم زیادی از کاندیداها و برنامه‌ها روبرو می‌شوند بنابراین اینکه بهترین و اصلح‌ترین را انتخاب کنند، بسیار سخت است.

وی ادامه داد: اگر می‌خواستیم از همین حالا شور انتخاباتی را در مردم بیشتر کنیم باید احزاب، تشکل‌ها و جبهه‌های سیاسی این شور مشارکت را خیلی قبل‌تر در مردم ایجاد می‌کردند.

معرفی کاندیدای اصلح توسط احزاب سیاسی

مهدی‌عراقی تصریح کرد: هر کدام از احزاب سیاسی باید قبل از شروع انتخابات با توجه به وضعیت و مشکلات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی که مردم دارند برنامه‌ریزی می‌کردند که برای رفع این کمبودها و نظارت بر عملکرد دولتمردان چه برنامه‌هایی داشته باشند و این برنامه خود را به مردم ارائه می‌دادند و بعد مردم برنامه احزاب و تشکل‌ها را بررسی و تحلیل و بهترین برنامه را انتخاب می‌کردند لذا در ایام انتخابات کاندیدایی که مورد حمایت آن حزب است را به مردم معرفی می‌کردند.

ترافیک کاندیداها و برنامه‌ها در ایام تبلیغات انتخاباتی

وی گفت: یعنی وقتی مردم برنامه حزبی را قبول داشته باشند مطمئنا کاندیدایی که مورد حمایت آن حزب است و از طرف آن حزب در انتخابات شرکت می‌کند را نیز قبول دارند با این روش مردم در ایام تبلیغات با تراکم و ترافیک کاندیداها و برنامه‌هایشان مواجه نمی‌شوند و به راحتی می‌توانند سره را از ناسره تشخیص دهند و فرد اصلح را انتخاب کنند.

دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان کردستان به ویژگی‌ کاندیدای اصلح اشاره کرد و گفت: اگر شورای نگهبان داوطلبی را تایید کند یعنی آن فرد کف صلاحیت‌ها را دارد اما در میان آنها اصلح کسی است که شجاع، پاکدست، سابقه و تجربه مدیریت داشته باشد، قبلا با منابع، امکانات و عوامل بالقوه استان و کشور آشنا باشد، در بخش‌های مختلف صاحب‌نظر باشد، شیرازه کار را بر مبنای مصلحت نظام قرار دهد و ...

انتخاب ناکارآمد در سایه انتخابات قبیله‌ای

وی یادآور شد: البته نباید فراموش کنیم که متاسفانه انتخابات مجلس یک انتخابات قبیله‌ای و عشیره‌ای هم هست یعنی بسیاری از مردم بصورت قبیله‌ای کاندیداهای خود را انتخاب می‌کنند حتی اگر آن فرد اصلح نباشد و برنامه خاصی هم نداشته باشد.

مهدی‌عراقی به وعده‌های انتخاباتی اشاره کرد و گفت: در زمان تبلیغات بالاخره کاندیداها باید در ارتباط با تمام مسائل اقتصادی، فرهنگ، سیاسی، اجتماعی حرفی برای گفتن داشته باشد و وعده دهند اما باید یک تیم و یک جایی باشد که عملکرد این کاندیداها وقتی نماینده شدند و به مجلس رفتند را ارزیابی کنند.

وی اذعان داشت: چون ارزیابی نمایندگان را نداریم در ایام تبلیغات هر نوع وعده‌ای را می‌دهند حتی اگر این وعده جزو وظایف و اختیاراتشان نباشد لذا در این شرایط بهترین سیستم ازریابی این است که مردم به کاندیداهایی رای دهند که احزاب و تشکل‌های سیاسی از آنها حمایت می‌کنند چرا که احزاب و تشکل‌ها می‌توانند بعدا عملکرد نمایندگان را ازریابی کنند.

انتهای پیام/

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی