سال آینده بهای آبدرمانی‌ها افزایش نمی‌یابد
کد خبر: 989101
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049JF
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۲
رئیس هیئت مدیره سرمایه‌گذاران آب‌های گرم معدنی استان اردبیل:
رئیس هیئت مدیره سرمایه‌گذاران آب‌های گرم معدنی استان اردبیل با تاکید بر ضرورت یکسان‌سازی آب‌‌بها در بین آبدرمانی‌های استان گفت: در صورتی که آب منطقه‌ای نرخ خود را برای سال آینده افزایش ندهد ما نیز مصمم هستیم تا هیچ افزایشی را در بهای آبدرمانی‌ها اعمال نکنیم.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، رضا آستانی در جلسه شورای راهبری اقتصاد مقاومتی در شهرستان سرعین اظهار کرد: آب‌های گرم سرعین که شباهتی به استخرها دارد باید از حالت فعلی به سمت تبدیل شدن به کلینیک مجهز آبدرمانی حرکت کند.

وی خاطرنشان کرد: نیازی به مجوزهای جدید برای احداث آبدرمانی در سرعین وجود ندارد و با نظر مسئولان و مجامع آب‌های درمانی استان باید از استخرسازی به سمت توسعه کلینیک‌های آبدرمانی مجهز و مفید به فایده حرکت کنیم که مقدمات این کار آغاز شده است.

رئیس هیئت مدیره سرمایه‌گذاران آب‌های گرم معدنی استان اردبیل افزود: با تاکید استاندار اردبیل چندین پزشک در کشور ترکیه دوره‌های آبدرمانی را سپری می‌کنند که قطعا با حضور آنها در سرعین مجوز لازم برای احداث کلینیک‌های آبدرمانی و کلنگ‌زنی پروژه‌های مرتبط با این حوزه به انجام می‌‌رسد تا شهروندان از این منابع غنی و ارزشمند به شکل مفید استفاده کنند.

آستانی بیان کرد: انتقاد ما از سوءمدیریت در مجموعه آبدرمانی سبلان مربوط به گذشته بوده و مدیریت جوان و لایق شرکت توسعه گردشگری در استان اردبیل با تعامل و تلاشی جدی سعی می‌کند تا کارها به شکل شایسته به پیش برود.

وی گفت: با روی کار آمدن مدیریت جدید این شرکت دیدگاه‌های توسعه‌ای و برنامه‌های عملیاتی شکل حقیقی به خود گرفته و امیدواریم با تلاش و جدیت این مجموعه آبدرمانی سبلان بتواند به فعالیت ارزشمند خود به عنوان یکی از بزرگترین و مجهزترین آبدرمانی‌های سرعین ادامه دهد.

رئیس هیئت مدیره سرمایه‌گذاران آب‌های گرم معدنی استان اردبیل ادامه داد: معافیت مصوب در مجلس در دریافت مالیات ارزش افزوده برای مراکز اقامتی و خدماتی در سرعین ابلاغ خواهد شد تا هتل‌ها و مراکز اقامتی تا سه ستاره بتوانند از مزایای آن استفاده کنند.

آستانی تصریح کرد: ما تعامل خوبی را با مدیریت شرکت آب منطقه‌ای استان داریم و مشکلی که اخیرا برای یکی از آبدرمانی‌ها از بابت عدم پرداخت آب‌بها به وجود آمده بود، رفع شده و سعی بر این است تا با تعامل مناسب کارها به شایستگی به پیش برود.

وی بیان کرد: آبدرمانی‌های سرعین باید حق و حقوق آب منطقه‌ای را پرداخت کنند که به طور میانگین به ازای هر لیتر در ثانیه آب واگذار شده شرکت آب منطقه‌ای سالانه 150 میلیون تومان دریافت می‌کنند.

رئیس هیئت مدیره سرمایه‌گذاران آب‌های گرم معدنی استان اردبیل اظهار کرد: ما از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خواسته‌ایم تا تولیت آبدرمانی‌ها را برعهده بگیرند و ما به جای اخذ مجوز و سایر برنامه‌های تعاملی و ارتباطی با شرکت آب منطقه‌ای با سازمان میراث فرهنگی طرف حساب باشیم.

آستانی از تجهیز تمامی آبدرمانی‌های سرعین به نیروهای آموزش دیده احیاگر خبر داد و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه فضای آبدرمانی‌های ما متفاوت از استخر است نیازی به نجات غریق نیست و به جای آن در همه آبدرمانی‌ها احیاگر زبده و توانمند فعالیت می‌کنند.

وی ضرورت تجهیز آبدرمانی‌های استان را هم‌راستا با هتل‌ها به تجهیزات و امکانات استاندارد در ارائه خدمات کیفی‌تر و مطلوب‌تر یادآور شد و گفت: یکی از بزرگترین مشکلات شهر سرعین و فعالان بخش گردشگری اعمال مالیات بر ارزش افزوده از مراکز اقامتی و خدماتی بوده که از سال آینده معافیت‌ها در این زمینه اعمال خواهد شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار