تداوم راه امام (ره) با هدایت‌های رهبر معظم انقلاب
کد خبر: 988833
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049Ev
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۷
رئیس جمهور تأکید کرد
رئیس جمهور با گرامیداشت سالروز ورود حضرت امام خمینی (ره) به کشورمان، ۱۲ بهمن سال ۱۳۵۷ را روزی بسیار مهم در تاریخ جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: بی‌تردید راه و مسیر حضرت امام خمینی (ره) را با هدایت‌های مقام معظم رهبری ادامه خواهیم داد تا به آنچه مطلوب نهضت و انقلاب اسلامی بود، دست یابیم.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر ریاست جمهوری، روحانی روز گذشته در جلسه شورای عالی فضای مجازی، با اشاره به اینکه مردم ایران در دو مقطع منتظر بازگشت و دیدار امام و رهبر عزیزشان بودند، اظهار داشت: یکی از این ایام در سال ۱۳۴۲ بود که امام (ره) را دستگیر کردند و ایشان مدتی را در حصر و زندان سپری کردند و مردم در این روز‌ها در سراسر کشور منتظر بازگشت حضرت امام (ره) بودند تا مجدداً از هدایت‌های‌شان بهره‌مند شوند و در نهایت در ۱۶ فروردین ۱۳۴۲ این موضوع محقق شد و امام به قم بازگشتند و مردم به همین مناسبت مراسم زیادی در شهر‌های مختلف برگزار کردند.

رئیس جمهور گفت: پس از سخنرانی امام راحل در ۱۳ آبان ۱۳۴۳ مجدداً ایشان را به تهران منتقل کرده و به ترکیه بردند و به مدت یک سال در شهر‌های ازمیر و بورسا گذراندند و در نهایت به عراق تبعید شدند. طی این سال‌ها نیز مردم منتظر بازگشت امام خمینی (ره) بودند تا اینکه در مهرماه ۱۳۵۷ اجازه ندادند امام (ره) در عراق بمانند تا اینکه ابتدائاً به قصد کویت و نهایتاً عازم پاریس شدند. روحانی در ادامه با بیان اینکه امام راحل پس از ۴۷ روز از پیروزی انقلاب اسلامی، مردم را پای صندوق آرا دعوت کردند، گفت: مردم به دعوت امام، در فروردین سال ۵۸ پای صندوق رأی آمده و به جمهوری اسلامی رأی آری دادند، بنابراین روز ۱۲ فروردین به عنوان روز جمهوری اسلامی ایران تعیین گردید. رئیس جمهور گفت: با اینکه نظام مورد نظر مردم ایران جمهوری اسلامی بود، اما امام (ره) به این اتفاق نظر عمومی اکتفا نکرده و تأکید کردند که عنوان و ساختار سیاسی کشور به همه‌پرسی گذاشته شود. روحانی گفت: ۱۲ بهمن روز ورود امام راحل به کشورمان بود و ۱۲ فروردین با رأی مردم به عنوان روز تثبیت ماهیت نظام تعیین شد و ۱۲ آذر همان سال نیز قانون اساسی تثبیت شده و روز قانون اساسی محسوب می‌شود. بنابراین این سه ایام توانست به عنوان الگویی از نظام سیاسی را برای همه ملت‌های منطقه و جهان عرضه کند.

رئیس جمهور گفت: به روح همه کسانی که در راه آرمان‌های امام راحل جان خود را فدا کرده و به شهادت رسیدند و در همه مراحل مختلف تا به امروز به پیروی از راه، منطق و آرمان‌های امام ایستادگی، شهامت و شهادت را برگزیدند که آخرین آن‌ها سردار سلیمانی بود، درود می‌فرستیم. سردار سلیمانی راه پر افتخار شهادت را برگزید و توانست تحول بزرگی را در داخل و در سطح منطقه و جهان به وجود آورد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار