مقاومت ملّت‌ها کمر آمریکا را خواهد شکست
کد خبر: 988601
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049BB
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۴
آیت‌الله موحدی کرمانی در نمازجمعه تهران:
امام‌جمعه موقت تهران، مقاومت امام‌خمینی (ره) در مبارزه با رژیم ستم‌شاهی را یادآوری کرد و گفت: مطمئن باشید این مقاومت، کمر آمریکا را خواهد شکست.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: آیت‌الله محمّدعلی موحدی کرمانی، امام‌جمعه موقت تهران در خطبه‌های نمازجمعه امروز (۱۱ بهمن) تهران با اشاره به آغاز ایّام‌الله دهه مبارک فجر گفت: خدا، روح امام بزرگوار ما را با رسول خدا (ص) محشور کند که خدمت بزرگی در مرحله اول به کشور ایران و در مرحله دوم به جهان اسلام کرد.

وی با توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی گفت: تقوا آن است که زحمات امام را به‌هدر ندهیم. تلاش‌های امام را ارج بنهیم. عمده‌ترین تقوا، امروز، این است.

موحدی کرمانی با بیان اینکه امام در زمانی قیام کرد که وضع کشور، بسیار بد بود، گفت: در بد بودن وضعیت کشور در دوران شاه، همین بس که کشور ایران در تیول آمریکا بود. فرهنگ، اقتصاد، نیرو‌های مسلّح، دانشگاه، مدارس، مسئولین همه و همه تحت نظارت آمریکا بود.

وی ادامه داد: شخص رئیس‌جمهور آمریکا در ایران نبود، امّا کسی را به‌عنوان مشاور شاه به ایران فرستاد و به شاه گفت که اگر رضایت ما را می‌خواهی، هرچه او می‌گوید باید بگویی چشم. آن مشاور، دستور می‌داد و شاه بدبخت هم مثل عبدی ذلیل اجرا می‌کرد.

امام‌جمعه موقت تهران با اشاره به خفقان دوران ستم‌شاهی و شکنجه‌های بی‌رحمانه مخالفان شاه، گفت: در این شرایط، امام چه کرد؟ آیا گفت نمی‌شود کاری کرد؟ نه. آیا گفت قدرت شاه متکی به غرب است و نمی‌توانیم ما آخوند‌ها و مردم کاری بکنیم؟ نه.

موحدی کرمانی ادامه داد: امام به قرآن مراجعه کرد و مقاومت را مورد تأکید قرار داد. مقاومت یعنی عدم تسلیم در برابر ظلم. امام گفت نترسید؛ ایستادگی کرد و پیروز شد.

وی تصریح کرد: مطمئن باشید این مقاومت، کمر آمریکا را خواهد شکست.

وی با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم (ص) گفت: اگر دو گروه خوب باشند، امت خوب خواهند بود و اگر این دو گروه، بد باشند امّت نیز بد خواهند بود. یک گروه، اُمَرا و حکمرانان و گروه دوم، علما و دانشمندان جامعه.

موحدی کرمانی، علمای وهّابی را خودفروخته نامید و گفت: این افراد، دروغ‌هایی را به برادران اهل‌سنت ارائه می‌دهند.

امام‌جمعه موقت تهران ادامه داد: پشتوانه حادثه کربلا و حاکمیت یزید و ابن‌زیاد، علمای نامردی بودند که در جامعه، وجهه داشتند. آن‌ها فتوا دادند که حسین از حد خودش خارج شده. مردم هم ساده و بی‌اطلاع بودند و گفتند این آقا عالِم است پس به جنگ حسین برویم.

موحدی کرمانی، یکی از مشکلات امام راحل را در ابتدای نهضت، یأس مردم دانست که می‌گفتند کاری نمی‌توان کرد، اظهار داشت: به‌یاد دارم یک بار در مسجد، جوانی آمد و گفت این چه سیاستی است که ما به خیابان‌ها بریزیم و شاه هم ما را بکشد؟ بزرگانی هم بودند که از مبارزه مأیوس شده بودند.

امام جمعه موقت تهران، مشکل دوم امام را تفکر جدایی دین از سیاست دانست و گفت: امام (ره) همه مشکلات را با اعتماد به خدا حل کرد.

موحدی کرمانی با اشاره به همراهی مردم با حضرت امام (ره) علی‌رغم همه مشکلات اقتصادی گفت: مردم شاه را بیرون کردند و آقا شدند. امروز اگر بخواهیم آقا بمانیم باید این راه و مقاومت را ادامه دهیم و پیروی از رهبری را ادامه دهیم و باورمان باشد که رمز عزّت ما ولایت است.

وی با بیان اینکه امام بزرگوار و رهبر عزیز در هر مرحله، بینی آمریکا را به خاک مالیدند و ابهت آمریکا را شکستند، تشییع پیکر شهدای مقاومت و موشک‌باران پایگاه آمریکایی در عراق را مورد اشاره قرار داد و گفت: ابهت آمریکا شکسته شد و این چیز کمی نیست. بسیاری از کشور‌های اروپایی در برابر آمریکا، خاضع و کوچک و نوکر شدند، امّا قدرتی که در برابر آمریکا ایستاد قدرت اسلام و ایران بود.

آمریکایی‌ها نگویند «معامله قرن»؛ بگویند رسوایی قرن، ذلّت قرن، خیانت قرن

امام‌جمعه موقت تهران، طرح معامله قرن آمریکا را مورد اشاره قرار داد و گفت: آمریکا توطئه جدیدی را شروع کرده و باز هم بینی‌اش به خاک مالیده می‌شود. آمریکایی‌ها نگویند «معامله قرن»؛ بگویند رسوایی قرن، ذلّت قرن، خیانت قرن. کدام معامله؟ طرف معامله کیست؟ شما جنایتکاران نشسته‌اید با اسرائیل و چند کشور خودفروخته، یک تصمیم گرفته‌اید؛ لعنت خدا بر شما و تصمیم‌تان.

موحدی کرمانی با بیان اینکه امروز فریاد آزادیخواهان از توطئه معامله قرن بلند است، گفت: آمریکا هر روز ننگ جدید و جنایتی نو می‌آفریند. به آمریکا می‌گوییم یقیناً این آرزو را به گور خواهی برد و هم‌اینک مشت‌های گره‌کرده آزادی‌خواهان جهان متوجه توست و همه می‌گویند مرگ بر آمریکا.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار