نرخ باسوادی در قروه ۹۲.۲۵ درصد است
کد خبر: 988316
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00496a
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۲
بیش از 6700 قروه‌ای از نعمت سواد محروم هستند
رئیس اداره نهضت سوادآموزی شهرستان قروه گفت: آمار جمعیت بی‌سواد این شهرستان تا نیمه دوم سال‌جاری ۶ هزار ۷۵۹ نفر بوده است.

عباس حسنی‌پدرام در گفت‌وگو با خبرنگار جوان در قروه اظهار داشت: ۵ هزار و ۲۹۵ نفر از جمعیت شهری و یک هزار و ۴۹۵ نفر هم از ساکنین روستاهای قروه از نعمت سواد بی‌بهره هستند.

وی در ادامه تصریح کرد: در سال‌جاری ۴۰۰ نفر بی‌سواد مطلق تا پایه سوم ابتدایی تحت پوشش اقدامات اداره سوادآموزی قروه قرار گرفتند و ۲۴۰ نفر نیز در دوره تحکیم سواد آموزی فعالیت دارند.

حسنی‌پدرام اذعان داشت: با رشد جمعیت سوادآموز در قروه حدود ۲۱۰ نفر توانستند به پایه ششم ابتدایی ارتقا یابند و توان فراگیری تحصیل در مقاطع بالاتر تحصیلی را کسب کنند.

وی با اشاره به فعالیت ۷۵ مربی سوادآموز در قروه گفت: عمده مشکلات جامعه بی‌سواد قروه، عدم انگیزه، نداشتن وقت کافی به دلیل شغل روزانه، طولانی‌بودن مسافت شهر تا روستا و... سد راه آموزش‌دهندگان و سوادآموزان است.

حسنی‌پدرام اظهار داشت: نرخ باسوادی در قروه ۹۲.۲۵ درصد است و بر همین اساس قروه رتبه پنجم باسوادی در کردستان را به خود اختصاص داده است.

به گفته رئیس اداره نهضت سوادآموزی قروه، همچنین این شهرستان در زمینه انجام فعالیت‌های سوادآموزی، دومین شهر استان است.

وی تصریح کرد: با ایجاد انگیزه و هدفمندبودن اقدامات می‌توان می‌توان مشکل بی‌سوادی را کاهش داد و خوشبختانه این رویه در قروه به خوبی وجود دارد.

انتهای پیام 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی