درخشش بنیاد برکت در حوزه دانش‌بنیان با شرکت شبیه‌ساز‌های آزمایشگاهی بروجن
کد خبر: 988002
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00491W
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۵:۱۵
شرکت مشارکتی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) که در منطقه کمتر توسعه‌یافته شهرستان بروجن در استان چهارمحال‌وبختیاری واقع است در میان ۱۰ شرکت دانش‌بنیان برتر کشور قرار گرفت.
سرویس ایران جوان آنلاین: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت دانش‌بنیان تجهیز فرزانه از شرکت‌های مشارکتی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام را به عنوان یکی از ۱۰ شرکت دانش‌بنیان برتر کشور معرفی کرد.

این شرکت مشارکتی بنیاد برکت که در منطقه کمتر توسعه یافته شهرستان بروجن در استان چهارمحال و بختیاری واقع است، در تولید انواع شبیه‌ساز‌های آزمایشگاهی فعالیت دارد و با حضور در نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ساخت ایران (ایران ساخت) که آذرماه امسال توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد، موفق به عقد قرارداد ۷۰ میلیارد ریالی در حوزه تولید شبیه‌ساز‌های آزمایشگاهی (شبیه‌ساز تراشکاری و شبیه‌ساز آزمایشگاه مکانیک) با دانشگاه پیام نور شده است. بر اساس این گزارش، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام سال‌هاست در قالب مدل اقتصادی اشتغالزایی بنگاه‌محور، ایجاد فرصت‌های شغلی و محرومیت‌زدایی از طریق مشارکت و توانمندسازی بنگاه‌های اقتصادی را دنبال می‌کند.

در همین راستا، بنیاد برکت از سال ۱۳۹۶ اقدام به مشارکت با شرکت دانش‌بنیان تجهیز فرزانه به عنوان یکی از واحد‌های صنعتی فعال در تولید انواع شبیه‌ساز‌های آزمایشگاهی کرده است. میزان سرمایه آورده بنیاد برکت به این واحد صنعتی، نزدیک به ۲۶ میلیارد ریال و با سهم ۴۵ درصدی است. این شرکت دانش‌بنیان تولیدکننده انواع شبیه‌ساز‌های آزمایشگاهی که در شهرستان بروجن استان چهارمحال و بختیاری فعالیت دارد، ظرفیت تولید سالانه ۲۴ و ۶۴۰ عدد محصول آزمایشگاهی را دارد. این واحد صنعتی که از سال ۱۳۹۱ شروع به فعالیت کرده، پیش از مشارکت با بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام زیر ظرفیت تولید مشغول به کار بوده است. فعالیت‌های این واحد صنعتی پس از مشارکت با بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام سبب ایجاد اشتغال برای ۴۳ نفر شده است. همچنین فرصت‌های کسب و کار برای ۱۷۰ نفر نیز به شکل غیرمستقیم فراهم شده است.

گفتنی است، مدل اشتغالزایی بنگاه‌محور یکی از روش‌های بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام برای ایجاد اشتغال در مناطق محروم است که در این مدل، اشتغالزایی و محرومیت‌زدایی از طریق مشارکت و توانمندسازی بنگاه‌های اقتصادی دنبال می‌شود. همچنین از آن‌جایی که بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام به هیچ عنوان تصدی‌گری را دنبال نمی‌کند، مدیریت اجرای مدل اشتغالزایی بنگاه‌محور نیز مانند سایر مدل‌های اشتغالزایی، با خود مردم و فعالان اقتصادی است و به همین دلیل، بنیاد برکت از مجموع ۳۴۵ شرکتی که با آن‌ها مشارکت داشته، از ۲۳۵ شرکت خارج شده و سهام خود را به بخش خصوصی واگذار کرده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار