برگزاری برنامه های فرهنگی- گردشگری ویژه دانش اموزان
کد خبر: 986945
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048kT
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۲
در جلسه مشترک مدیران نواحی آموزش و پرورش با شهردار منطقه 8 مقرر شد:
در جلسه مشترک مدیران نواحی آموزش و پرورش با شهردار منطقه هشت، بر تعامل و مشارکت بین بخشی میان شهرداری و آموزش پرورش جهت افزایش غنای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی منطقه تاریخی فرهنگی تبریز تاکید شد.
در ابتدای جلسه دکتر علی مدبر شهردار منطقه هشت با اشاره به سیاست‌گذاری‌های کلان اخیر منطقه، استفاده حداکثر از پتانسیل فرهنگی و اجتماعی شهر را تنها راه استفاده بهینه از امکانات شهر تبریز دانسته و افزود: شهرداری به عنوان یک نهاد اجتماعی، بایستی حلقه واسط و پیوند دهنده مراکزی باشد که وظیفه اصلی خود را فرهنگ سازی و ارتقای سطح آگاهی شهروندان می‌دانند و در این امر، آموزش و پرورش و شهرداری، وظیفه مشترکی دارند که باید با تعامل و همکاری آن را به انجام برسانند.
وی آمادگی منطقه هشت را برای ایجاد تور‌های تاریخی فرهنگی برای دانش‌آموزان کل شهر اعلام کرد و گفت: مسیر‌های مختلف گردشگری در سطح منطقه تعیین شده که می‌تواند مورد گردش تاریخی و علمی دانش‌آموزان و اولیای آن‌ها قرار گیرد.
دکتر مدبر همچنین با اشاره به لزوم برگزاری مسابقات مختلف در سطح مدارس برای ارتقای سطح آموزش شهروندی دانش‌آموزان افزود: منطقه هشت بستری برای انجام همه فعالیت‌های فرهنگی و هنری مدارس است و حاضر است در تمامی این موارد، تعامل و مشارکت داشته باشد.
شهردار منطقه هشت همچنین با تشریح چشم‌انداز‌های فرهنگی-هنری منطقه و تاکید بر ظرفیت‌های گردشگری اماکن تاریخی شهر، خواستار برگزاری جلسه‌ای تخصصی‌تر برای تبیین نحوه مشارکت و تعامل نواحی مختلف آموزش و پرورش و شهرداری تبریز شد.

در این جلسه، حجت‌الاسلام جواد لطف‌اله‌پور مدیر ناحیه یک آموزش و پرورش تبریز نیزدر سخنانی با تشریح ظرفیت‌های فرهنگی آموزش و پرورش، انجام مشترک برنامه‌های مختلف را باعث غنی‌تر شدن این برنامه‌ها دانست و افزود: وضعیت نیروی انسانی و پژوهشی نواحی و خصوصا ناحیه یک به شکلی است که آمادگی دارد در سطح ملی، به برگزاری همایش و تولید محتوا اقدام کند و درصورت مشارکت شهرداری، می‌توان قدم‌های بزرگی در این راه برداشت.
وی همایش ملی آموزش فرهنگ آپارتمان‌نشینی را از برنامه‌هایی دانست که می‌تواند با مشارکت این دو نهاد اجتماعی برگزار گردد. جذب سرمایه‌گذاری برای ایجاد فضا‌های آموزشی در سطح منطقه، فعالیت فرهنگی مدارس در فرهنگسرا‌ها و برگزاری برنامه‌های فرهنگی شهرداری برای دانش‌آموزان از دیگر موارد اشاره لطف‌اله‌پور مدیر ناحیه یک آموزش و پرورش تبریز بود.
مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۵ نیز در سخنانی با تشکر از اقدامات شهرداری تبریز در چاپ کتب آموزش شهروندی، خواستار تعامل بیشتر شهرداری برای تغییر کاربری بخشی از فضای آموزشی مدارس به تجاری شد و این امر را در وضعیت اقتصادی فعلی کشور و نیز مجموعه آموزش و پرورش، راهی برای تامین مالی بهتر و بیشتر این مجموعه دانست.
وی با اشاره بر لزوم راه اندازی تور‌های مدنظر شهردار منطقه هشت، این گردش‌ها را باعث آشنایی بیشتر دانش آموزان که شهروندان تاثیرگذار آینده این شهر هستند، با میراث فرهنگی و تاریخی شهر تبریز دانسته و افزود: فرزندان ما، صاحبان آیند این سرزمین هستند و هر چه با گذشته و داشته‌های خود آشنا باشند، همت آن‌ها برای حفظ این فرهنگ و هویت بیشتر خواهد بود.
گفتنی است مقرر شد جلسه بعدی، به زودی با حضور معاونین پرورشی نواحی به شکل تخصصی برگزار خواهد شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار