بازگشایی بازار‌های صادراتی برای شیلات ایران
کد خبر: 986605
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048ez
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۰۳:۴۵
رئیس سازمان شیلات ایران با بیان اینکه میزان صادرات آبزیان در سال جاری افزایش دارد، گفت: بازار‌های جدید به روی صادرات محصولات شیلاتی ایران از جمله چین، کره و اتحادیه اوراسیا گشوده شده‌است.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به گزارش «تسنیم»، نبی‌الله خون‌میرزایی در پاسخ به این سؤال که آیا تحریم‌ها بر صادرات محصولات شیلاتی ایران تأثیری داشته اظهار کرد: بر اساس گزاش‌های مرکز آمار ایران در شش ماهه ابتدایی سال حاکی از رشد حدود ۶ درصدی بخش کشاورزی دارد که امیدواریم تا پایان سال نیز ادامه داشته باشد.

وی افزود: در سال گذشته بیش از ۵۲۷ میلیون دلار صادرات محصولات شیلاتی داشتیم، وجود داشت و تراز تجاری بیش از ۴۷۵ میلیون دلار مثبت است و امسال نیز میزان صادرات رو به افزایش خواهد بود.

وی با اشاره به بازار‌های جدیدی که پیش روی محصولات شیلاتی ایران گشوده شده‌است، اظهار کرد: بر اساس رایزنی و تفاهمنامه‌های که میان ایران و چین در سال گذشته توسط وزیر کشاورزی وقت صورت گرفت بازار آبزیان چین به روی محصولات شیلاتی ایران باز شده‌است که علاوه بر این بازار اتحادیه اوراسیا و کره نیز از بازار‌های پیش روی ما خواهد بود که ظرفیت‌های مناسبی برای صادرات دارند.

وی یاد آور شد که در سال گذشته بیش از ۵۰۰ میلیون دلار صادرات محصولات شیلاتی وجود داشت. این مقام مسئول در ارتباط با خسارات سیل جدید کشور به بخش شیلات گفت: این رویداد خسارتی به بخش آبزی‌پروری وارد کرده‌است که در حال برآورد خسارت هستیم. وی افزود: سیل و آسیب‌ها هنوز تمام نشده است و بعد از پایان سیل و فروکش‌کردن آن خسارت‌ها قابل ارزیابی است.

وی در ارتباط با وضعیت تأمین ماهی مورد نیاز برای شب عید اظهار کرد: براساس برآورد صورت گرفته امسال نسبت به سال گذشته در وضعیت تولیدات شیلاتی بهتر است.

این مقام مسئول اظهار کرد: برای تنظیم بازار شب عید مقدار جزئی ماهی تیلاپیلا وارد کردیم، ولی امسال نگرانی در این زمینه وجود ندارد، زیرا میزان عرضه ماهی در بازار زیاد است و نیازی به واردات نداریم.

به گفته وی، سال گذشته تولید آبزی‌پروری یعنی ماهیان گرم آبی، سردآبی و ماهیان خاویاری ۴۸۹ هزار تن بود که برای سال جاری نیز بر آورد تولید بیش از ۵۰۰ هزار تن می‌شود.
برچسب ها: شیلات ایران
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار