شصت و سومین شهردار قزوین معرفی شد
کد خبر: 982650
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0047dC
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۸
با حضورمعاون وزیرکشوردرقزوین:
درمراسمی با حضوررئیس سازمان همیاری‌ها و شهرداری‌های وزارت کشور، استاندارقزوین و معاونین، رییس و اعضای شورای شهرودادستان قزوین، سیاوش طاهرخانی به عنوان شصت وسومین شهردارقزوین معرفی شد.
بی اعتمادی مردم به مسئولان جدی‌ترین تهدید و مهمترین چالش است

جوان آنلاین / مهدی جمالی نژاد معاون وزیرکشوردراین مراسم گفت: مهمترین چالش و تهدید جدی کشور بی اعتمادی مردم به مسئولان است که مدیران شهری دررفع این تهدید موثرند.

وی گفت: درمسیر توسعه شهر‌ها و روستا‌های استان حمایت لازم را خواهیم کرد تا رضایت مردم جلب شود، زیرا امروز هدایت و راهبری شهر‌ها سخت شده است.
 
شصت و سومین شهردار قزوین معرفی شد

وی بیان کرد: درشرایط کنونی نیازمند نگاه نو و خلاقانه درمسیر توسعه شهر‌ها هستیم و در این راه رکن اول موفقیت در کار‌ها وجود همکاری خوب و ایجاد یک انسجام در شهرداری و شورا ست.

معاون وزیر کشورتصریح کرد: شورا‌ها در امنیت ملی کشور نقش مهمی دارند و اگر شهرداری‌ها کار خود را درست انجام دهند و رضایت عمومی را جلب کنند حس تعلق مردم به محلات و شهر و استان بالا می‌رود و اگر سرمایه اجتماعی تقویت شود امنیت هم بیشترخواهد شد.

معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزارت کشوراضافه کرد: درست است که ما نوسان قیمت‌ها، تحریم، حادثه زلزله و سیل و ده‌ها مشکل داشته ایم، ولی هیچکدام از آن‌ها بحران و تهدید نیست، اما گسل بین مردم و حاکمیت و دورشدن مردم از مسئولان و بی اعتمادی به مدیران بزرگترین چالش و تهدید است که باید آن را جدی بگیریم.

جمالی نژاد ازقزوین به عنوان یک شهر ویژه یاد کرد و اظهار داشت: درحاکمیت نگاه به شهر قزوین متفاوت است و جایگاه تاریخی و با اصالتی که این شهر دارد می‌تواند در عرصه بین المللی نقش آفرین باشد.

وی ازشهردار قزوین خواست با اعتماد سازی، برنامه ریزی دقیق و اصولی و شناسایی منابع جدید درآمدی و فعال کردن ظرفیت‌های شهری درمسیر توسعه گام بردارد، زیرا توسعه واقعی شهربا یک جهاد پاسخگویی محقق می‌شود.

باید به مردم اعتماد کرده و کار‌ها را به آن‌ها واگذارکنیم

استاندار قزوین نیزدر این مراسم اظهار داشت: شهرداران باید ضمن مدیریت هزینه‌ها و اولویت بندی طرح‌ها از ظرفیت بخش خصوصی و سرمایه گذاران برای اجرای طرح‌ها استفاده کنند.
 
شصت و سومین شهردار قزوین معرفی شد

جمالی پورگفت: شرایط اقتصادی کشورویژه است و امروز به دلیل تحریم‌های ظالمانه دشمنان شرایط سختی برای مدیران ایجاد شده است هر چند یک فرصت هم هست که آینده بهتری برای کشوررقم بزنیم.

وی بیان کرد: یک زمان فروش نفت داشتیم وهر وقت می‌خواستیم ازمحل فروش آن در امورهزینه می‌کردیم، اما امروز با محدودیت منابع مالی مواجهیم و باید هزینه‌ها را مدیریت کنیم.

استاندار قزوین تصریح کرد: امروز باید به مردم اعتماد کرده و کار‌ها را واگذار کنیم ما می‌توانیم از ظرفیت‌های غیرنفتی کشوربیشتراستفاده کنیم.

جمالی پور یادآورشد: درشرایط کنونی برخی شهرداری‌های شهر‌های کوچک منابع کمی دارند و دچارچالش هستند و باید به دنبال منابع پایدارباشند تا فعالیتشان دچار آسیب و توقف نشود.

وی بیان کرد: شهردارجدید قزوین باید با کمک بخش خصوصی از فرصت‌های موجود برای ایجاد درآمد پایدار برنامه داشته باشد و ضمن شناسایی همه ظرفیت‌های شهرنسبت به ایجاد درآمد پایدار اقدام کند.

استاندار قزوین بافت فرسوده را از چالش‌های شهر قزوین دانست و اظهار داشت: بافت فرسوده از چالش هاست و دولت هم کمک می‌کند طرح بازآفرینی فعال شود و همه باید بسیج شویم تا این کار مهم انجام شود.

وی گفت: استفاده از ظرفیت باغستان سنتی قزوین می‌تواند شهر قزوین را به مقصد گردشگری تبدیل کند و در خصوص طرح جامع و تفصیلی قزوین هم باید به صورت تخصصی برای آن وقت ویژه بگذاریم تا تقابل اجتماعی موجود را در جلسات مشترک حل کنیم و به توافق مشترک برسیم.

استاندارخطاب به شهردار جدید قزوین اظهارداشت: ازهرهررفتاری که به فرآیند کار آسیب می‌زند باید دوری شود و اگر دیروز نقدی بر شهردار بود و اشکال نداشت امروز باید با امضای حکم شهردار همه کمک کنیم تا کار‌ها عملیاتی شود و شهردار هم با مدیریت جهادی تلاش کند ضمن ایجاد انسجام در شهرداری در مسیر خدمت رسانی گام بردارد.

استاندار قزوین یادآور شد: درکار‌ها نباید نگاه سیاسی را دخالت دهیم بلکه خدمت به مردم باید سرلوحه کارمان قرار گیرد و با مدیریت هزینه به توسعه شهری کمک کنیم.

وی تصریح کرد: امروز باید از بیت المال صیانت کرد و قرا نیست مثل گذشته خرج کنیم لذا هر کاری لازم است پیوست اجتماعی، فرهنگی و فنی داشته باشد و با برنامه ریزی و اولویت بندی درمسیر توسعه حرکت کرد.

ازنگاه سلیقه‌ای دوری خواهم کرد و بر اساس قانون کار می‌کنم

سیاوش طاهرخانی شهردارقزوین دراین مراسم اظهار داشت: درمدیریت شهربا کمک مردم باید گام‌های مؤثری برداریم و رضایت عمومی را جلب کنیم.
 
شصت و سومین شهردار قزوین معرفی شد

وی افزود: ما به دنبال مدیریت واحد شهری هستیم و اعتقاد داریم با درایت و تدبیر باید برای خدمت به، ولی نعمتان خود همت کنیم و در این راه خستگی به خود راه نخواهیم داد.

شهردار قزوین تصریح کرد: الان زمان بودجه نویسی شهرداری است باید اولویت‌های شهری مورد توجه قرارگیرد تا بتوانیم به تعهدات خود عمل کنیم.

طاهرخانی اظهارداشت: بر ۹۰ درصد مسائل شهری قزوین تسلط دارم و امیدوارم با کمک مجموعه همکاران پرتلاش خود و شورای اسلامی شهر در توسعه شهر قزوین موفق باشم.
 
شصت و سومین شهردار قزوین معرفی شد
وی بیان کرد: دربودجه نویسی به جامعیت، وحدت رویه و انعطاف پذیری توجه خواهیم کرد و همه برنامه‌ها با درنظرگرفتن وضعیت درآمدی و سیاست اقتصاد مقاومتی خواهد بود.

وی افزود: درحوزه درون سازمانی به دنبال نیروی کارآمد، ارتقای بهره وری و طراحی نظام تقسیم کار و مدیریت سیستمی هستیم و آن را پیاده خواهیم کرد.
 
شصت و سومین شهردار قزوین معرفی شد

شهردار قزوین یادآورشد: ازنگاه سلیقه‌ای دوری خواهم کرد و بر اساس قانون کار می‌کنم و توجه به روان سازی و کاهش ترافیک، نوسازی بافت فرسوده و حفظ بافت تاریخی، اتکا به خرد جمعی را سرلوحه کار قرارخواهم داد.

سیاوش طاهرخانی دارای مدرک کاردانی مهندسی شهرسازی. کارشناسی ارشد فقه و حقوق اسلامی است، شهردار محمود آباد. محمدیه و شال. عضو شورای شهر محمدیه. کارگروه مشورتی قزوین بعلاوه ۲۰. مسئول ستاد بازسازی منطقه الموت. نماینده فرماندار قزوین در کارگروه ساماندهی باغستان و فرماندار تاکستان بخشی از مسئولیت‌های او درگذشته بوده است.

شورای اسلامی شهر قزوین در چهل و یکمین جلسه خود سیاوش طاهرخانی را با ۵ رأی از مجموع ۹ رأی به عنوان شصت و سومین شهردارقزوین انتخاب کرد.

دراین مراسم از خدمات محمد درافشانی سرپرست شهرداری قزوین تجلیل شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار