حق پخش از انحصار صداوسیما خارج می‌شود/ تقسیم درآمد‌ها با ورزش
کد خبر: 980754
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00478c
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷
حق پخش تلویزیونی رویداد‌های ورزشی که تا امسال در انحصار سازمان صدا و سیما بود و ورزش از آن بی بهره بود، از سال آینده شرایط تازه‌ای پیدا خواهد کرد و ورزش هم از آن متنفع خواهد شد.
سرویس ورزشی جوان آنلاین: سالهاست در مورد حق پخش تلویزیونی رویداد‌های ورزشی بین اهالی ورزش و مسئولان صداوسیما چالش وجود دارد که این امر در حوزه فوتبال چشمگیرتر و تاثیرگذارتر است، اما هنوز این مشکل حل نشده و سازمان صداوسیما حاضر نیست به خاطر درآمدی که از این بخش دارد، سهم فوتبال و ورزش را بدهد.

در بند «ل» لادیحه بودجه سال ۹۹ آمده است: «به استناد بند (پ) ماده (٩٢) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه، وزارت ورزش و جوانان و سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مکلفند درآمد‌های تبلیغاتی ناشی از پخش مسابقات ورزشی را به ردیف درآمدی شماره ١٤٠١٨٤ نزد خزانه دای کل کشور واریز نمایند. وجوه واریزی به نسبت مساوی از محل
ردیف ٤٩-٥٣٠٠٠٠ مندرج در جدول شماره (٩) این قانون در اختیار وزارت ورزش و جوانان (برای کمک به فدراسیون‌های مربوطه) و سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران قرار می‌گیرد.»

به نظر می‌رسد در صورتی که این لایحه در مجلس شورای اسلامی به تصویب برسد بخش عمده‌ای از مشکلات ورزش و فوتبال از سال آینده حل خواهد شد. در این صورت از فروردین ماه سال آینده این تصمیم اجرایی خواهد شد.
منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار