رضایی: فدراسیون‌ها حق تصمیم‌گیری برای اعزام ورزشکاران به پارالمپیک را ندارند
کد خبر: 979757
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046sX
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۶
دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک با اشاره به کسب ۵۹ سهمیه توسط ورزشکاران پارالمپیکی تا این لحظه، گفت: تنها نهاد تصمیم‌گیر برای اعزام ورزشکاران و تیم‌ها به بازی‌های پارالمپیک توکیو کمیته ملی پارالمپیک است و فدراسیون‌ها در این خصوص نمی‌توانند تصمیم بگیرند.
سرویس ورزشی جوان آنلاین: هادی رضایی با اشاره به کسب ۵۹ سهمیه توسط ورزشکاران پارالمپیکی اظهار کرد: کسب سهمیه ملاک اصلی برای اعزام ورزشکاران و تیم‌ها به پارالمپیک توکیو نیست و ما بر مبنای سیاست خود تنها رشته‌هایی را عازم توکیو خواهیم کرد که از نظر مدال آوری در اولویت ما قرار بگیرند.

وی با بیان این که تنها نهاد تصمیم‌گیر برای اعزام ورزشکاران و تیم‌ها به پارالمپیک توکیو کمیته ملی پارالمپیک و کمیته فنی این کمیته است، گفت: ما امیدوار به اعزام همه ورزشکاران به بازی‌های پارالمپیک توکیو هستیم، اما با توجه به سیاست اجرایی کمیته ملی پارالمپیک و ستاد بازی‌ها که روسای فدراسیون‌ها نیز عضو این ستاد هستند تنها نهاد تصمیم‌گیر برای اعزام ورزشکاران و تیم‌ها به توکیو کمیته ملی پارالمپیک و کمیته فنی است و هیچ فدراسیونی در این زمینه نمی‌تواند تصمیم‌گیرنده باشد.

رضایی خاطرنشان کرد: کمیته ملی پارالمپیک پیش‌بینی کسب صد سهمیه برای پارالمپیک توکیو را دارد. البته امکان دارد از این تعداد سهمیه هم تنها ۳۰ نفر راهی توکیو شوند و این بستگی به آن دارد که ورزشکار یا تیم مربوطه در سیاست کمیته ملی پارالمپیک قرار بگیرد یا خیر؟ هدف‌گذاری ما در این دوره از بازی‌ها تنها اعزام کاروان کیفی و مدال آور است و اگر ورزشکار یا تیمی در سیاست ما قرار نگیرد، اعزام نخواهد شد.

دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک در پایان همچنین درباره وضعیت زهرا نعمتی پس از ناکامی در مسابقات قهرمانی آسیا تایلند برای کسب سهمیه المپیک توکیو اظهار کرد: زهرا نعمتی تا امروز برای کسب سهمیه المپیک توکیو در اختیار کمیته ملی المپیک بود، اما بعد از بازگشت از تایلند باید در اختیار کمیته ملی پارالمپیک باشد، زیرا در حال حاضر اولویت وی پارالمپیک است نه المپیک. البته او می‌تواند در مسابقات جهانی آلمان که سال آینده برگزار می‌شود دوباره در اختیار کمیته ملی المپیک باشد، اما الان باید با تیم پارالمپیک برنامه‌های خود را دنبال کند.
منبع: ايسنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار