حضور ماهانه ۷۰۰تیم پزشکی بسیج درمناطق محروم برای ویزیت رایگان مردم
کد خبر: 978511
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046YR
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۰
رئیس بسیج جامعه پزشکی کشور گفت: ۷۰۰تیم پزشکی در کل کشور داریم که هر ماه در مناطق محروم حضور می‌یابند؛ بیشتر تمرکز بسیج جامعه پزشکی کشور بر بعد معنوی جامعه پزشکان و پیراپزشکان است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: ابراهیم متولیان اظهار کرد: در بسیج جامعه پزشکی کشور، پزشکان و پیراپزشکان سراسر کشور فارغ از دیدگاه‌های سیاسی خود، در کنار یکدیگر به خدمت‌رسانی به مردم می‌پردازند. وی با بیان اینکه در یک‌سال گذشته ۶ هزار نیرو جذب بسیج جامعه پزشکی شده‌اند، تشریح کرد: حدود ۱۸۰ هزار نفر عضو فعال داریم که حدود ۱۰۰ هزار نفر آن‌ها مردان و ۸۰ هزار نفر آنان زنان جامعه پزشکی و پیراپزشکی کشور هستند. متولیان افزود: در طرح شهید رهنمون، ۷۰۰ تیم پنج نفره پزشکی در کل کشور داریم که هر تیم، ماهانه یک‌بار در مناطق کم‌برخوردار حضور می‌یابد. همچنین گروه‌های ثابتی برای ویزیت رایگان مردم در مناطق محروم تمام استان‌ها داریم که هر هفته در این مناطق حضور می‌یابند و خدمات پیشگیرانه و درمانی ارائه می‌کنند. وی ادامه داد: طی دو سال گذشته، ۳۰ بیمارستان صحرایی برای ارائه خدمات درمانی در این مناطق تأسیس کرده‌ایم.

رئیس بسیج جامعه پزشکی کشور متذکر شد: بیشترین تمرکز بسیج جامعه پزشکی، بر بعد معنوی جامعه پزشکان و پیراپزشکان است؛ در همین راستا با همکاری فرهنگستان علوم پزشکی کشور، دانشگاه‌ها و حوزه علمیه با تشکیل کمیته‌هایی به تولید محصولات فرهنگی در زمینه سلامت معنوی می‌پردازیم.

به گزارش تسنیم، وی خاطرنشان کرد: در کار‌های پژوهشی خود توجه ویژه‌ای نیز به بحث اخلاق پزشکی داریم و از جمله اقدامات صورت‌گرفته در این زمینه می‌توان به نگارش و تدوین ۷۰ کتاب با موضوع اخلاق پزشکی، سلامت معنوی و یادواره شهدا اشاره کرد.

متولیان به حضور فعال جامعه پزشکی کشور در هنگام بلایای طبیعی یا مناسبت‌های مذهبی اشاره و تصریح کرد: در زمان‌های بحرانی مانند وقوع بلایای طبیعی هیچ کمبودی از لحاظ اعزام تیم‌های پزشکی به مناطق آسیب‌دیده نداشته‌ایم و این امر، نشان‌دهنده عملکرد خوب پزشکان، پیراپزشکان و سایر اعضای بسیج جامعه پزشکی کشور است؛ در ایام اربعین نیز ۱۱۰ موکب متشکل از متخصصین رشته‌های مختلف پزشکی و پیراپزشکی داشتیم که به ارائه خدمت در مسیر زائران پرداختند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار