کارنامه بسیج در محرومیت‌زدایی درخشان است
کد خبر: 978504
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046YK
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۳
رئیس سازمان بسیج:
کارنامه درخشانی با حضور نیرو‌های جهادی، از بسیج در عرصه‌های محرومیت‌زدایی، سازندگی و اقتصاد مقاومتی رقم خورد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: این نکته را سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین روز گذشته در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران عنوان کرد.

به گزارش فارس، سردار سلیمانی که به مناسبت فرا‌رسیدن چهلمین سالگرد تأسیس شجره طیبه الهی «بسیج» به فرمان تاریخی امام راحل در پنجم آذر سال ۵۸ سخن می‌گفت، افزود: «پس از تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان پیرو خط امام ـ که امام راحل (ره) از آن حادثه به عنوان انقلاب راه انقلاب دوم یاد فرمودند ـ حضرت امام با حکمت الهی فرمان تأسیس شجره طیبه الهی بسیج را صادر فرمودند. از رسالت‌ها و مأموریت‌های مهم و اساسی بسیج از سوی امام راحل که در یکی از پیام‌های معظم‌له در آذر ۶۷ برای بسیج متصور شدند، مقابله با دشمنی و کینه‌ورزی استکبار جهانی و به ویژه شیطان بزرگ امریکا تلقی شد و در ادامه همین جملات امام راحل فرمودند اگر در هر کشوری نوای دلنشین تفکر بسیجی حکمفرما شود آن کشور از گزند دشمنان مصون خواهد ماند.»

درخشش بسیج در دفاع مقدس
سلیمانی ادامه داد: حکمت الهی که در دل امام راه پیدا کرد، در درجه اول به دنبال تشکیل بسیج مردمی برای بازدارندگی همه جانبه در مقابل ترفند‌ها و فتنه‌ها و برنامه‌های دشمنان به ویژه استکبار جهانی و امریکای خونخوار بود و در عین حال آمادگی بین مردم وجود داشته باشد چرا که اگر دشمنان ملت بخواهند دست به اقدام عملیاتی بزنند این نیروی الهی مردمی بتواند با حضور در صحنه آن تهدیدات را پاسخ دهد. وی بیان کرد: از قضا در عین حالی که ملت ایران به دنبال جنگ نبود و تازه از پیروزی انقلاب اسلامی در حال استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی و در مرحله تشکیل دولت اسلامی قرار داشت، کشور ما با فتنه‌های متعدد از جمله یک تهاجم نظامی گسترده روبه‌رو شد؛ حمله نظامی گسترده صدام بعثی به میهن اسلامی میدانی برای حضور این نیروی بزرگ الهی معنوی و مردمی (بسیج) شد. فرزندان این ملت به میدان شتافتند و یک چالش بزرگ را از پیش روی انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در سایه نیرو‌های مسلح تبدیل به یک فرصت و گنجینه تمام نشدنی کردند.

مواجهه بسیج با ناتوی فرهنگی غرب
وی در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: در بعد از دفاع مقدس امام در فرمان تاریخی که در ۲ آذر ۶۷ صادر فرمودند از ملت ایران خواستند که بسیج همچنان به مأموریت و رسالت خود ادامه دهد و بسیج، چون از نبرد نظامی و دفاع نظامی فارغ شده بود در یک مرحله جدید قرار گرفت. بسیج رویکرد‌های جدیدی را در مواجهه فرهنگی با ناتوی فرهنگی در موج‌های روانی با عملیات‌های روانی دشمن و پرچم داری در میدان دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی و فرهنگ ایثار و شهادت و با به میدان آمدن جوانان مردم در همه عرصه‌هایی که نظام مقدس جمهوری اسلامی نیاز به حضور سازمان یافته مردم و جوانان و نوجوانان داشت، به نحو احسن ایفای نقش کرد.

بسیج فلج اطفال را ریشه کن کرد
سلیمانی در همین راستا تصریح کرد: وقتی بنا شد در کشور ما فلج اطفال ریشه‌کن شود با حضور نیرو‌های بسیج در مدت یک ماه، ۲۰ میلیون کودک واکسن فلج اطفال دریافت کردند؛ یک پروژه بزرگ بهداشتی-درمانی که در سایر کشور‌ها چندین سال طول کشیده بود و پس از مدت‌ها توانسته بودند واکسیناسیون را در کشورشان که جمعیت مشابه کشور ما را داشت انجام دهند. امروز ما شاهد هستیم که فرزندان این ملت بزرگ از چنین پیشرفتی برخوردارند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در همین زمینه افزود: تشکیل بسیج سازندگی در دهه ۸۰ به صورت خودجوش و پس از مطالبه رهبری از بسیج (برای توسعه فعالیت‌های بسیج سازندگی) صورت گرفت، در حالی‌که نهاد انقلابی جهاد سازندگی ادغام شده بود، اما لازم بود این مسیر در راستای خدمت‌رسانی به محرومان و حضور در مناطق کم برخوردار طی شود. سلیمانی تصریح کرد: کارنامه درخشانی با حضور نیرو‌های جهادی، از بسیج در عرصه‌های محرومیت‌زدایی، سازندگی و اقتصاد مقاومتی رقم خورد. وی افزود: رهبری امسال مجدداً مطالبه فرمودند که باید ترتیبی فراهم شود که این اقدامات توسعه پیدا کند و گروه‌های جهادی به تعداد خیلی زیاد تشکیل شوند و در خدمت مردم در جهت حل مشکلات و توسعه و سازندگی کشور به میدان بیایند.

رویکرد بسیج در بیانیه گام دوم
سلیمانی رویکرد جدید سازمان بسیج را بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب و برداشتن گام‌های جدی در تحقق آرمان‌های بلند این بیانیه، ایفای نقش پرچمداری برای بسیج با محوریت جوانان و نوجوانان از مسیر مردم‌سالاری اسلامی با عنایت به در نظر گرفتن هدف بلند تشکیل دولت اسلامی و جامعه پردازی و تمدن اسلامی خواند: «لازم است روش‌ها و رویکرد‌های جدیدی با تمسک به این بیانیه (بیانیه گام دوم انقلاب) اتخاذ شود و ما با اتکا به پشتیبانی‌های مردمی و شبکه مردمی، با در نظر گرفتن منظومه فکری مقام معظم رهبری، بسیج آن‌چنان صورت بندی و ترکیب و آرایشی پیدا کند که در همه عرصه‌های مطرح شده پرچمدار ملت ایران باشد.»

بسیج پرچمدار امیدآفرینی
سلیمانی همچنین تصریح کرد: بسیج در چهلمین سال انقلاب اسلامی در انجام رسالت‌های انقلابی خویش در زعامت رهبر معظم انقلاب و امام عزیزمان پرچمدار اخلاق و معنویت خواهد بود. وی ادامه داد: بسیج پرچم‌دار امیدآفرینی و غلبه بر ترس، فرهنگ مقاومت و پشتیبانی از مستضعفان جهان و ملت‌های مردم، خلاقیت و نوآوری و ابتکار انقلابی با محوریت جوانان و نوجوانان، فتح قلل مرتفع علم و فناوری، پیروزی در جنگ اقتصادی و عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی رهبر معظم انقلاب، مقابله با نفوذ دشمن در داخل کشور و به ویژه مقابله با نفوذ ناتوی فرهنگی و همچنین عدالت علوی و مبارزه با ظلم تبعیض خواهد بود. سلیمانی بیان کرد: آرمان‌های امام راحل پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی با همت بلند ملت ایران تحقق یافت، یکی از آرمان‌های امام راحل بر اساس مشیت الهی در زمان حیات مبارک ایشان محقق نشد و آن آزادی قدس عزیز بود که به فرموده مقام معظم رهبری ما به زودی شاهد برچیده شدن بساط این غده سرطانی و این رژیم جعلی سرطانی خواهیم بود. رئیس سازمان بسیج مستضعفین در خاتمه ابراز امیدواری کرد که بسیج در گام دوم، پرچمدار ملت‌های مسلمان به نمایندگی از ملت ایران در برچیدن فساد رژیم صهیونیستی با آزادی قدس از خواهد بود.

تجدید میثاق با آرمان‌های امام
روز پنج‌شنبه و همزمان با آغاز هفته بسیج سردار غلامرضا سلیمانی به همراه جمعی از فرماندهان و یکهزارو ۵۰۰ نفر از اقشار مختلف بسیج استان تهران با حضور در مرقد مطهر حضرت امام خمینی (ره) با آرمان‌های والای بنیانگذار انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار