ممنوعیت سپرده‌گذاری منابع شرکت‌های بیمه در یک بانک
کد خبر: 978495
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046YB
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۴
آنطور که معاون بیمه مرکزی می‌گوید، با اصلاح مقررات دیگر هیچ شرکت بیمه‌ای نمی‌تواند تمام منابع خود را در یک بانک سپرده‌گذاری کند.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به گزارش «ایسنا»، مصدق- معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی- در نشستی موضوع بیمه‌های زندگی را مورد توجه قرار داد و گفت که بیمه‌های زندگی می‌توانند نقش مؤثری در توسعه داشته باشند و این در حالی است که با توجه به مصوبات قانون برنامه ششم در رابطه با نفوذ ضریب بیمه باید سهم بیمه‌های زندگی از کل پرتفوی صنعت بیمه به بیش از ۲۰ درصد برسد که البته کار سختی است. وی با اشاره به اقداماتی که در راستای توسعه بیمه زندگی انجام شده‌است، گفت: تفکیک سرمایه‌گذاری ذخایر ریاضی از سایر بخش‌ها از این اقدامات است. از جمله این اقدامات اینکه در شورای عالی بیمه نیز به تصویب رسیده‌است، تا پیش از این تمام منابع به صورت یکجا سرمایه‌گذاری می‌شد، ولی آن را جدا کردیم تا در زمینه‌هایی که ماهیت بلند‌مدت دارند سرمایه‌گذاری شده که بازدهی بالاتری داشته باشد. مصدق همچنین از تعیین محدودیت سرمایه‌گذاری سخن گفت و افزود: پیش از این در سرمایه‌گذاری منابع شرکت‌های بیمه از حقوق صاحبان سهام تا پول‌هایی که از مردم گرفتند و می‌توانند طبق قانون سرمایه‌گذاری کنند، از جمله سپرده بانکی، بورس یا ساخت و ساز محدودیتی وجود نداشت، اما با اصلاح مقررات در بخش‌های مختلف سقف تعیین شد.

به گفته وی، دیگر یک شرکت بیمه نمی‌تواند تمام منابع خود را در یک بانک سپرده‌گذاری کند و حداکثر یک سوم سپرده‌گذاری را می‌تواند در یک بانک انجام دهد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار