«من و تو» با تنفس مصنوعی فرح و ربع پهلوی زنده است
کد خبر: 978256
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046UK
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۳:۴۰
افشاگری درباره ضرر مالی سنگین شبکه سلطنت‌طلب‌ها
سفیر ایران در لندن نوشت: «شبکه «من و تو» که از طریق تزریق پول و اموال به غارت رفته ملت ایران توسط خانواده پهلوی اداره می‌شود به دستگاه تبلیغاتی پهلوی مبدل شده است.»
هادی عسگری
سرويس فرهنگ و هنر جوان آنلاين: تراز مالی شبکه «من و تو» نشان می‌دهد این شبکه در حالی به فعالیت خود ادامه می‌دهد که از نظر اقتصادی کاملاً ورشکسته است و نتوانسته هزینه‌های خود را تأمین کند، این تراز مالی سؤال بزرگی را در پی دارد و آن این است که شبکه ورشکسته «من و تو» چطور به حیات خود ادامه می‌دهد؟!
توئیت حمید بعیدی‌نژاد، سفیر کشورمان در لندن، با موضوع تراز مالی شبکه «من و تو» بار دیگر نقش پهلوی‌ها را در حیات این شبکه پررنگ کرد.

ضرر مطلق «من و تو»
حمید بعیدی‌نژاد، با انتشار تصویری از حساب‌های مالی مربوط به شبکه «من و تو» به مقایسه میان درآمد و هزینه‌های این شبکه پرداخت. سفیر ایران در لندن در این توئیت نوشت: «تراز مالی شبکه «من و تو» نشان می‌دهد که از نظر اقتصادی شرکتی کاملاً ورشکسته است. از ۹۵ میلیون پوند سرمایه، این شبکه فقط ۳ میلیون درآمد داشته و بقیه ضرر بوده است. این شبکه که از طریق تزریق پول و اموال به غارت رفته ملت ایران توسط خانواده پهلوی اداره می‌شود به دستگاه تبلیغاتی پهلوی مبدل شده است.»

درآمد ناچیز «من‌و تو» در مقابل هزینه‌های این شبکه، وابستگی «من‌و تو» به حمایت‌های بیرونی را آشکار می‌کند و تقریباً موضوع پشتیبانی بازماندگان پهلوی از «من و تو» به مسئله‌ای آشکار تبدیل شده است.
این شبکه نیز در مقابل دست و دلبازی که با پول به غارت رفته ملت ایران انجام می‌شود، دست به تولید مستند‌هایی در ستایش دوران پهلوی می‌زند. «من و تو» با دستیابی به آرشیو غنی تصاویر صداوسیما، اقدام به ساخت آثاری در مدح دوران پیش از انقلاب و ایجاد جو بدبینی در بینندگان نسبت به انقلاب اسلامی می‌کند و در این کار آنقدر اغراق کرده که رویکرد اصلی این شبکه بلندگوی پروپاگاندای پهلوی‌های فراری شده است.

افشاگری کانادا علیه بریتانیا
اینکه چطور شبکه «من و تو» فعالیت می‌کند و حساب و کتاب مالی‌اش چگونه است، توجه خیلی‌ها را به خود جلب کرده است. «ژورنال ایرانیان کانادا» در گزارشی به بررسی هزینه‌ها و درآمد این شبکه پرداخته است. در این گزارش که بخشی از آن در «مشرق» منتشر شده، آخرین گزارش مالی شرکت «شبکه تلویزیونی مرجان» یا Marjan Television Network Limited مالک کانال تلویزیونی «من و تو» برای سال مالی منتهی به سپتامبر ۲۰۱۸ که به صورت رسمی منتشر شده، بررسی شده است. بررسی آخرین گزارش مالی شبکه من و تو نشان می‌دهد هزینه‌های این شرکت در سال مالی اخیر تقریباً ۲۰ برابر و در سال قبل از آن ۱۹ برابر درآمد آن بوده است. در این گزارش آمده است: «مجموع هزینه‌های عملیاتی شرکت در طی سه سال مالی از مرز ۵۳ میلیون پوند گذشته است حال آنکه مجموع درآمد‌های سه سال گذشته آن به زحمت به ۲/ ۵ میلیون پوند می‌رسد. درآمد سال مالی اخیر شرکت (که مشخصاً از طریق تبلیغات حاصل می‌شود) حتی کاهش قابل ملاحظه ۱۶ درصدی نسبت به سال قبل از آن داشته است. برخلاف وضعیت سال‌های قبل، ترازنامه شرکت در سال مالی اخیر نشان‌دهنده بدهی ۲۵ میلیون پوندی در مقابل ۴ /۷ میلیون پوند دارایی ثابت و ۴/۴ میلیون پوند دارایی‌های جاری است. بخش اعظم این بدهی ۲۵ میلیون پوندی (یعنی حدود ۹۴ درصد آن) بدهی به سهامداران و مدیران است. سهامداران شرکت مالک شبکه من و تو تا پایان ماه سپتامبر ۲۰۱۸ حدود ۱۱۹ میلیون پوند (۹۵ میلیون پوند سهام و مابقی به صورت قرض) به این مؤسسه تزریق کرده‌اند که ۱۱۱ میلیون پوند (یعنی ۹۴ درصد) آن تاکنون به ضرر انباشته تبدیل شده است. عجیب است که به‌رغم عملکرد مالی فوق‌العاده ضعیف در سال‌های متوالی، کماکان در آخرین پاراگراف‌های گزارش استراتژیک هیئت مدیره (که به امضای تنها عضو هیئت مدیره کیوان عباسی رسیده است) این عبارات آمده که مدیران معتقدند شرکت با هیچ عدم اطمینان عمده‌ای مواجه نیست و منابع کافی برای ادامه فعالیت عملیاتی در آینده را دارد. به زبان ساده، سهامداران کماکان آماده تزریق سخاوتمندانه سرمایه هستند. خرج کردن برای هدفی که بر اساس عملکرد مالی این شرکت نمی‌تواند هدف اقتصادی باشد.»

یک «من و تو» بیشتر از همه شبکه‌های معاونت سیما!
محمد سرشار، مدیر شبکه کودک و نوجوان صداوسیما نیز گزارش مالی شبکه «من و تو» را بررسی کرده و در صفحه شخصی‌اش نوشته است: «در سال ۲۰۱۸ شبکه من و تو یک شبکه زیان‌ده به مبلغ ۱۸ میلیون و ۵۱۱ هزار پوند حسابرسی شده است. همین ماجرا در سال قبل هم بوده. یعنی زیان این شبکه در سال ۲۰۱۷، ۱۸میلیون و ۹۷۵هزار پوند بوده که مجبور شده هزینه برنامه‌سازی‌اش را کاهش دهد. در مقام مقایسه اجمالی، میزان پولی که سالانه به شبکه من و تو داده می‌شود بسیار بیشتر از بودجه برنامه‌سازی کل شبکه‌های تلویزیونی معاونت سیماست! به نظر شما کدام مجموعه، سالانه ۲۷۵ میلیارد تومان برای شبکه من و تو هزینه می‌کند؟ و چه سودی از این هزینه‌کرد می‌برد؟» بودجه‌ای که سالانه در «من و تو» صرف دعوت مردم به تماشای تاریخ تحریف شده پهلوی می‌شود، از نظر تحلیلگران سیاسی پنهان نمانده و علی علیزاده، تحلیلگر سیاسی ساکن لندن، خیلی پیش‌تر از آنکه حساب‌های مالی شبکه «من و تو» منتشر شود، به پشت پرده حمایت‌ها از این شبکه تلویزیونی اشاره کرد. علیزاده که مهمان برنامه‌ای در «من و تو» بود، خطاب به مجری برنامه گفت: «ببینید ما الان در کجا نشسته‌ایم، ما در تلویزیون من و تو نشسته‌ایم. منابع مالی شما از کجا می‌آید؟ از رضا پهلوی، از عربستان سعودی، اسرائیل یا از کجا؟ چرا شفاف‌سازی نمی‌کنید؟» وی در ادامه گفت: «تلویزیون «من و تو» ۹ سال از تأسیسش می‌گذرد، اما تا حالا نگفته بودجه‌اش را از کجا می‌گیرد، از امریکا، عربستان یا اسرائیل؟!»
انتشار حساب‌های مالی شبکه «من و تو» مهر تأییدی است بر حمایت‌های سیاسی از این شبکه تلویزیونی که در کنار دیگر شبکه‌های تلویزیونی لندنی، در تضاد با منافع ایران و برای حمایت از براندازی نظام اسلامی فعالیت می‌کنند.
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
0
0
سرمایه یک کشورو به غارت بردند و ریختن به پای شبکه ای که علنی دشمن مردم هست .
یک موردش که خودشون اعلام کردند۶۲میلیون دلاربوده،البته دلار۷تومانی
شمش طلا،جواهرات،الماس و... حسابهای متنوع بانکی و......بماند
جدأ بعضی‌ها یاچه منطق وسندی ازپادشاهی و بخصوص پهلوی ها حمایت میکنند
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار