خوشگذرانی میلیاردی با کلاهبرداری از فروشندگان برنج
کد خبر: 977576
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046JM
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۳
اعضای یک باند کلاهبرداری که با ردیابی آگهی‌های فروش محموله‌های برنج در سایت دیوار، فروشندگان را فریب داده و پول میلیاردی به جیب‌زده‌اند، بازداشت شدند.
سرویس حوادث جوان آنلاین: به گزارش جوان، دوم آبان‌ماه بود که مردی وارد شعبه نهم دادسرای ناحیه‌۱۸ تهران شد و ماجرای کلاهبرداری را اعلام کرد. بعد از مطرح شدن شکایت، پرونده به دستور بازپرس به پایگاه‌پنجم پلیس‌آگاهی تهران فرستاده شد. شاکی در شرح ماجرا گفت: من فروشنده عمده برنج هستم و چند روز قبل برای فروش یکی از محموله‌هایم در سایت دیوار آگهی دادم تا اینکه مردی تماس گرفت و خودش را سامان معرفی کرد و گفت که ۳۲‌ساله است. سامان گفت که صاحب کارخانه‌ای در جاده مخصوص است و برای مصرف کارگران سفارش خرید سه‌تن برنج داد. او ابتدا خواست که مقداری برنج برای نمونه برایش بفرستم که قبول کردم. سامان فردای آن روز تماس گرفت و گفت که نمونه برنجی که فرستاده‌بودم، مورد تأیید است. او یک دستگاه نیسان به فروشگاهم فرستاد و من هم سه‌تن برنج را بارگیری کردم و به کارخانه‌اش بردم. من محل کار سامان را دیدم و بعد از تخلیه برنج یک‌فقره چک یک‌ماهه به مبلغ ۳۵‌میلیون تومان گرفتم. وقتی موعد چک رسید به بانک رفتم، اما کارمند بانک گفت که چک اعلام سرقت شده است! همان جا با سامان تماس گرفتم، اما گوشی تلفن همراهش خاموش بود. خیلی زود راهی کارخانه‌اش شدم، اما کسی آنجا نبود و محل تخلیه شده بود. فهمیدم که همه ماجرا‌ها ساختگی بوده و من در دام افراد کلاهبردار گرفتار شده‌ام که درخواست کمک دارم.

بعد از طرح شکایت تیمی از کارآگاهان پلیس راهی کارخانه شدند و مالک کارخانه را شناسایی کردند. او گفت که محل را به مردی ۵۲‌ساله به نام حشمت به مدت دو ماه اجاره داده‌است و از حادثه‌ای هم که اتفاق افتاده اصلاً خبر ندارد. در شاخه دیگری از تحقیقات کارآگاهان پلیس با بررسی دوربین‌های مداربسته شماره پلاک نیسان حامل برنج را رد‌یابی کردند. مالک نیسان مردی به نام بهنام بود که محل زندگی او در جنوب تهران شناسایی و ۱۵‌آبان‌ماه بازداشت شد. بهنام در تحقیقات به کلاهبرداری و عضویت در باند سرقت محموله‌های برنج اعتراف کرد و اعضای دیگر باند به نام‌های رحمان و حشمت را به پلیس معرفی کرد. او گفت که سردسته باند مردی ۳۵‌ساله به نام رحمان است. متهم گفت: به دستور رحمان محموله برنج را از کارخانه‌جاده مخصوص به انباری در بزرگراه شهید محلاتی منتقل کرده است. با اطلاعاتی که بهنام در اختیار پلیس گذاشت مخفیگاه رحمان و حشمت هم شناسایی و دو‌متهم ۱۶‌آبان‌ماه بازداشت شدند و یک تن از برنج‌های سرقت شده هم از محل کشف شد.

رحمان سردسته باند در بازجویی‌ها گفت: از مدتی قبل بود که تصمیم به اجرای نقشه گرفتیم. برای اجرای نقشه‌مان ابتدا کارخانه‌ای را در جاده مخصوص کرج به مدت دو‌ماه اجاره می‌کردیم. بعد از آن فروشندگان برنج در سایت دیوار را شناسایی می‌کردیم. من به عنوان مدیر کارخانه با فروشندگان تماس می‌گرفتم و با ادعای خرید عمده برنج برای کارخانه با آن‌ها وارد مذاکره می‌شدم. بعد از آن فروشندگان را به محل کارخانه می‌کشاندم. آن‌ها بعد از حضور در کارخانه به ما اعتماد می‌کردند. در مرحله آخر هم بعد از دریافت محموله برنج، به آن‌ها یک چک سرقتی مدت دار تحویل می‌دادم. در اولین فرصت برنج‌ها را هم مخفیگاه دیگرمان منتقل کرده و به قیمت ۵۰‌درصد زیر بازار به فروش می‌رساندیم و با پول آن خوشگذرانی می‌کردیم.

سرهنگ خیرالله دولت‌خواه، رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت گفت: تمامی اعضای این باند بازداشت شدند و به جرائم خود اعتراف کرده‌اند. در حال حاضر هم ۱۲‌نفر از مالباختگان شناسایی شدند و ارزش اموال کلاهبرداری شدند بیش از ۳‌میلیارد تومان است. وی ادامه داد: تحقیقات برای کشف جرائم بیشتر متهمان در پایگاه پنجم پلیس‌آگاهی همچنان در جریان است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار