استانی شدن انتخابات در این دوره منتفی شد
کد خبر: 977396
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046GS
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۴
سخنگوی شورای نگهبان:
قانون استانی شدن انتخابات ایراد داشت و به مجلس عودت داده شد، این موضوع برای انتخابات مجلس منتفی است.
سرویس سیاسی جوان آنلاین:  عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری که در مشهد برگزار شد، گفت: تجمیع آرا و احراز هویت در انتخابات پیش رو به صورت الکترونیکی خواهد بود. کدخدایی درباره برگزاری الکترونیکی سایر مراحل انتخابات نیز گفت: در صورت تضمین امنیت سایر مراحل انتخابات نیز ما آمادگی انجام الکترونیکی این کار را داریم. وی گفت: برگزاری الکترونیکی انتخابات سرعت و دقت بیشتر را به دنبال دارد، اما باید اشکالات امنیت آرای مردم که حق الناس است تأمین شود. کدخدایی ادامه داد: اگر انتخابات گسترده و خوب می‌خواهیم لازمه آن اجرای صحیح قانون است.
قائم مقام دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه پاسداری از حقوق و آزادی‌های مردم باید در مجرای قانون و اجرای صحیح قوانین انجام شود، تأکید کرد: شورای نگهبان و هر نهاد دیگری اگر دنبال برگزاری انتخابات صحیح و سالم و حضور همه سلایق هستند راهی جز اجرای قانون به صورت دقیق و صحیح نداریم. کدخدایی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه شورای نگهبان برای برخورد با تخلفات تبلیغاتی نامزد‌های انتخاباتی در فضای مجازی چگونه عمل خواهد کرد گفت: تخلفات تبلیغاتی فرقی نمی‌کند در فضای مجازی باشد یا جای دیگر، در هر صورت برخورد می‌شود. سخنگوی شورای نگهبان ادامه داد: با توجه به هماهنگی که با قوه قضائیه صورت گرفته، قرار شده است موارد تخلف از طریق هیئت‌های نظارت و شورای نگهبان برای قوه قضائیه ارسال و برخورد صورت گیرد. عضو حقوقدان شورای نگهبان در پاسخ به سؤالی مبنی براینکه آیا بیان اظهارات کذب و تخلفات نمایندگان مجلس در طول نمایندگی در بررسی صلاحیت‌شان تأثیر دارد، گفت: عملکرد همه نمایندگان در دوره نمایندگی از طریق مراجع چهارگانه و گزارش‌های مردمی رصد می‌شود و در صورت انطباق با ماده بیست‌وهشت و سی ممکن است موجب عدم صلاحیت نمایندگان شود.

کدخدایی تصریح کرد: شورای نگهبان باشگاه سیاسی نیست و مرجع قانونی است بنابراین نظرات همه گروه‌ها و جناح‌ها از هر دو طیف را می‌شنود. وی ادامه داد: شورای نگهبان هیچ مانعی برای شنیدن نظر و پیشنهاد‌های گروه‌های مختلف ندارد و در چارچوب قانون از این نظر‌ها استفاده می‌کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار