دومين كنفرانس بين المللي گل محمدي در کاشان برگزار شد
کد خبر: 977380
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046GC
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲
دومين كنفرانس بين المللي گل محمدي با حضور جمعي از محققان و دانشمندان خارجي و داخلي در پژوهشكده اسانس هاي طبيعي دانشگاه كاشان در قمصر آغاز بكار كرد.

رئيس دانشگاه كاشان گفت: برگزاري اين كنفرانس هاي علمي در توسعه علمي و ارتباط هر چه بيشتر با صنايع نقش بسزايي دارد و وقتی علم معنا دارد كه در رفاه و آسايش مردم تاثير داشته باشد و مردم بتوانند آنرا در زندگي خود حس كنند.
دكتر زراعت با بيان اينكه دانشگاهها با پول مردم ارتزاق مي كنند دانشگاه را مديون مردم دانست و افزود: مردم از دانشگاه مطالبه مي كنند كه چه اقدامي براي رفاه آنها انجام داده است و ما بايد پاسخ قانع كننده اي داشته باشيم.
وي با اشاره به اينكه يكي از اهداف ترويج علم، عمومي كردن آن است اظهار اميدواري كرد اين كنفرانس با ارائه كارگاههاي علمي و تخصصي و كاربردي در توسعه صنايع به خصوص صنعت گلاب و اسانس اثرگذار باشد.
دكتر زراعت ، خام فروشي را از بزرگترين مشكلات كشور عنوان كرد و افزود: بايد دانايي و علم تبديل به دارايي، محصول و تجاري سازي شود.
رئيس دانشگاه كاشان، اسانس، انرژي پاك و كوير را از پتانسيل هاي اين منطقه عنوان كرد و اظهار اميدواري نمود تا با كمك سرمايه گذاران بخش خصوصي و با تحقيق و پژوهش بتوان رشد و شكوفايي اين شهر را شاهد بود.
دبير علمي اين كنفرانس نیز به ارسال نزدیک به یکصد مقاله علمي در اين كنفرانس اشاره كرد و افزود: از این تعداد۶۰ مقاله پذيرفته شده كه طي سه روز به صورت سخنراني و پوستر ارائه مي شود.
دكتر محمدباقر رضايي از شركت 12 محقق از كشورهاي آمريكا، پاكستان، انگليس، فرانسه، ايتاليا و نروژ و ديگر كشور ها ي خارجي در اين كنفرانس خبر داد و گفت: اين كنفرانس فرصت مناسبي براي نزديكي صنعت با تحقيق است.
رئيس اتحاديه انجمن گياهان دارويي كشور با اشاره به اينكه ايران در صنعت گياهان دارويي يكي از كشورهاي پيشرفته است ولي به لحاظ فناوري متاسفانه ضعيف است اظهار اميدواري كرد تا با برگزاري اين كنفرانس هاي علمي و ورود صنايع بتوان اقتصاد مقاومتي را در اين موضوع فعال كرد.
دكتر رضايي گفت: بايد سعي شود مواد اوليه و خام به صورت فرآورده توليد شود و مورد مصرف جهانيان قرار گيرد.
وي از رونمايي اولين مجله علمي ترويجي گل محمدي ، زراعت و فناوري در اين كنفرانس خبر داد و افزود: همچنين در اين كنفرانس كتاب ۲۰۱۹ Rosa damascene به زبان انگليسي و كتاب تاريخچه گل محمدي و رويش آن به همراه مقالات علمي محققان منتشر مي‌شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی